Chcesz zostać sportowcem? Ucz się fizyki! zapraszamy na kolejny wykład!

4 listopada 2017 roku o godzinie 12.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Myszkowie odbędzie się wykład pt. "Nauka i sport – to jest to. O niezwykłych możliwościach naszego organizmu oraz o tym, że trening czyni mistrza”, który zostanie poprowadzony przez pana dr Armanda Cholewkę.

Jak daleko może skoczyć człowiek? Jak szybko może biec? W jaki sposób trening wpływa na ciało człowieka? Okazuje się, że nasz organizm podlega różnym prawom, w których fizyka odgrywa szczególne znaczenie. Prawa te dają nam nie tylko ogromne możliwości w pokonywaniu różnych rekordów, czy też wykonywaniu bardzo skomplikowanych ruchów, ale określają również pewien kres możliwości produkcyjnych naszych mięśni, układu kostnego czy też ogólnie rzecz ujmując – wydolności organizmu. Poznanie anatomicznych i fizycznych zależności naszego organizmu może pomóc w wykonaniu najlepszego/najdalszego rzutu, skoku czy trenowanej ewolucji. Zrozumienie występujących w naszym organizmie zależności fizycznej strony funkcjonowania organizmu człowieka może prowadzić do odpowiedzi na pytanie jak zostać najlepszym w jakiejś dyscyplinie sportu lub zwyczajnie jak wykonywać nasz ulubiony sport w sposób bezpieczny i jednocześnie gwarantujący sukces. Wykład dr hab. Armanda Cholewki to próba przybliżenia praw fizyki rządzących wybranymi dyscyplinami sportu oraz odpowiedzi na pytanie jak wykorzystać fizykę w zdrowym sporcie.

Powrót do: Start » Uniwersytety Dziecięce » Myszków

Zapraszamy na nową sronę Uniwersytetów Dziecięcych!