Spotkanie z przedstawicielami Uniwersytetu Palackiego w Ołomuńcu

17 kwietnia 2024 r. w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, na zaproszenie dra hab. Artura Fabisia, prof. AWSB, odbyło się spotkanie z gośćmi z Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Palackiego w Ołomuńcu. Spotkanie z przedstawicielami Katedry Pedagogiki Akademii WSB poprowadził Kierownik Katedry - dr hab. Marek Walancik, prof. AWSB.

Wśród gości bylii: dr Pavla Dobešová z Katedry Antropologii i Nauk o Zdrowiu oraz dr René Szotkowski z Katedry Edukacji i Studiów Społecznych. W spotkaniu uczestniczył także prodziekan Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego dr hab. Arkadiusz Wąsiński, prof. UŁ.

Omówiono perspektywy współpracy w obszarze wspólnych badań naukowych, wymiany akademickiej i publikacji. Goście zostali także zaproszeni na spotkanie z Doktorantkami i Doktorantami uczestniczącymi w przedsięwzięciach naukowych Centrum Badań Społecznych, które funkcjonuje w Akademii WSB. Na bardzo ciekawym i dynamicznym spotkaniu poruszane były kwestie związane z zakresem i warsztatem realizowanych w Polsce i w Czechach badań społecznych.