Sieci Komputerowe i Bazy Danych

- studia zorganizowane są w formie wykładów, ćwiczeń i laboratoriów, a zajęcia odbywają się w najnowocześniejszych laboratoriach, wyposażonych w wysokiej klasy specjalistyczny sprzęt komputerowy, m.in. w Laboratorium Baz Danych, Laboratorium Elektroniki i Podstaw Miernictwa Komputerowych Systemów Przemysłowych,

- w programie studiów znajdują się przedmioty, których ukończenie jest potwierdzane certyfikatami Cisco.

Czas trwania: 2 semestry
Opłata: 3 200 zł/rok (Czesne płatne w 7 ratach. W dniu zapisu: 300zł, 3x500zł, 2x550zł, 1x300zł)
Data rozpoczęcia:październik

Zajęcia w: WSB Dąbrowa Górnicza

Dni uczęszczania: sobota, niedziela w godz. 8:00-14:35

CEL:

Celem studiów jest przekazanie możliwie obszernej i kompletnej wiedzy z zakresu zasad działania architektur sieci komputerowych, różnorodnych protokołów sieciowych, mechanizmów komunikacyjnych i usług, metodyki projektowania, utrzymywania i zarządzania systemami sieciowymi oraz problematyki nowoczesnych sieci telekomunikacyjnych. Studia przygotowują uczestników do podjęcia pracy na stanowisku wymagającym wiedzy z dziedziny sieci komputerowych i samodzielnego wyprofilowania swojej praktyki zawodowej w pod kątem konkretnych systemów i zastosowań związanych z tym stanowiskiem.

UCZESTNICY:

Studia adresowane są do inżynierów informatyków, elektroników oraz innych osób z wykształceniem wyższym zajmujących się zastosowaniem i projektowaniem systemów komputerowych.

KWALIFIKACJE I KOMPETENCJE:

Słuchacze  w ramach studiów zdobędą wiedzę z konfigurowania i administrowania sieciami komputerowymi jak r ównież z nowoczesnych języków opisu dokumentów elektronicznych w projektach serwisów www. Ponadto w ramach zajęć: "Lokalne sieci komputerowe"- realizowany program I semestru CCNA Akademii CISCO.

ATUTY KIERUNKU:

- Udziału w bezpłatnych szkoleniach.

WYKŁADOWCY:

Zajęcia prowadzone są przez renomowanych wykładowców akademickich Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Politechniki Śląskiej.

Wśród kadry:

prof. zw. dr hab. Andrzej Grzywak-  specjalista z zakresu budowy mikrokomputerów, sieci komputerowych, bezpieczeństwa systemów komputerowych, informatyki kwanowej. Dyrektor Centrum Zaawansowanych Technologii w WSB

dr inż. Maciej Rostański- wykładowca akademicki, konsultant IT, certyfikowany instruktor Akademii Cisco. Ekspert  z zakresu projektowania i administracji sieciami komputerowymi, technologii internetowych.

PROGRAM:

1. Podstawy budowy i oprogramowania sieci
2. Bazy danych
3. Sieci rozległe
4. Lokalne sieci komputerowe
5. Projektowanie przemysłowych systemów mikrokomputerowych
6. Sieci bezprzewodowe
7. Systemy ekspertowe
8. Systemy gospodarki elektronicznej

9. Hurtownie danych

10. Bezpieczeństwo systemów komputerowch
11. Seminarium dyplomowe

Bonifikaty - sprawdź, która jest dla Ciebie najbardziej korzystna!

2620

3055

2910

2910