Zarządzanie Projektami - zdobądź Certyfikat PRINCE2

ATUTY KIERUNKU:

- warsztatowa forma prowadzenia zajęć, stosowanie technik i narzędzi pracy w projektach na szkoleniowych studiach przypadku, w formie zadań indywidualnych i zespołowych,

- najlepsze praktyki zarządzania projektami wybranych branż: projektami informatycznymi, projektami budowlano inwestycyjnymi, projektami kulturalno-  sportowymi,

- świadectwo ukończenia studiów podyplomowych w języku polskim i w języku angielskim,

-możliwość bezpłatnego przystąpienia do egzaminu PRINCE2® na poziomie Foundation oraz przygotowanie merytoryczne do poziomu zaawansowanego Practitioner,

- dodatkowe szkolenie  z udziałem  praktyków w zakresie prowadzenia projektów metodą SIX Sigma (warsztat praktyczny) oraz w zakresie prowadzenia projektów doskonalących zgodnie z metodologią  KAIZEN oraz Lean Management (warsztat praktyczny) – dodatkowe kompetencje- potwierdzone Certyfikatem,

- dla najlepszego absolwenta: Certyfikat WSB z języka angielskiego, potwierdzający znajomość specjalistycznego słownictwa projektowego.

Ekspert poleca:

dr Marcin LisZarządzanie projektem w każdej organizacji polega na wykorzystaniu w trakcie realizacji projektu wiedzy, umiejętności, narzędzi oraz technik po to, aby sprostać lub przekroczyć potrzeby oraz oczekiwania określonych grup interesu. Szczególnie polecam metodykę Prince2, gdyż jest to uznana na świecie metoda zarządzania projektami, która szczególne znaczenie przywiązuje do uzasadnienia biznesowego rozwiązania, jego opłacalności, jak również organizacji projektu i co najważniejsze odpowiednich odpowiedzialności w zespole projektowym. Ważnym jest również warsztatowy aspekt budowy struktury podziału pracy, co wpływa na model postępowania kierownika projektu podczas realizacji poszczególnych zadań w projekcie.

dr Marcin Lis

CEL:

Celem studiów podyplomowych jest edukacja uczestników w zakresie stosowania standardu PRINCE2®. Metodyka PRINCE2® jest jednym z najbardziej znanych na świecie standardów Zarządzania Projektami. Studia przygotowują do egzaminu PRINCE2® Foundation oraz PRINCE2® Practitioner.

Najbardziej znana metodyka zarządzania projektami, powszechnie stosowana  w projektach komercyjnych (zarządczych, strukturalnych, procesowych, marketingowych,  informatycznych i innych). Metodyka PRINCE2® jest na tyle elastyczna, że można ją zastosować w każdym projekcie niezależnie od jego skali i rodzaju.

Certyfikat PRINCE2® Foundation stanowi podstawowy poziom certyfikacji z zakresu metodyki PRINCE2®. Egzamin weryfikuje wiedzę merytoryczną z zakresu procesów, komponentów i technik metodyki.

Certyfikat PRINCE2® Practitioner poświadcza wiedzę teoretyczną, a także dogłębne zrozumienie metodyki PRINCE2® koniecznej do sprawnego wdrożenia i stosowania zasad zarządzania projektami w dowolnym projekcie.

UCZESTNICY:

Studia są przeznaczone  dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z zarządzaniem projektami, jak również kierowników projektów, którzy chcą uporządkować i pogłębić posiadaną przez siebie wiedzę z zakresu zarządzania projektami. Uczestnikami studiów mogą być członkowie zespołów projektowych (kandydaci na kierowników projektów), jak również osoby, które ze względu na planowane w przyszłości lub obecnie pełnione obowiązki będą współuczestniczyć w prowadzeniu prac projektowych (zespół wsparcia projektu).

WYKŁADOWCY:

Kadrę stanowią  praktycy, wysoko wyspecjalizowani w zakresie przygotowania, oceny efektywności, realizacji i monitorowania przebiegu projektów.

Akredytowani trenerzy PRINCE2®, trenerzy realizujący szkolenia z obszaru zarządzania jakością, zarządzania projektami, zarządzania zmianą, optymalizacji procesów, innowacyjności oraz  kompetencji społecznych-komunikacja, coaching, motywowanie.

RAMOWY PROGRAM STUDIÓW:

1. Wprowadzenie do zarządzania projektami

2. Metodyki i standardy zarządzania projektami

3. Budżetowanie projektów i kontrola kosztów

4. Harmonogramowanie prac projektowych

5. Zarządzanie zespołem projektowym

6. Zarządzanie jakością w projektach

7. Warsztaty zarządzania ryzykiem projektowym i zarządzanie zmianą

8. Metodyka zarządzania projektami PRINCE2

9. Informatyczne narzędzia wspomagające zarządzanie projektami

10.Zarządzanie portfelem projektów

11.Warsztaty PRINCE2 Practitioner

12. Konsultacje

Studia kończą się napisaniem pracy końcowej, bez jej obrony.

Bonifikaty - sprawdź, która jest dla Ciebie najbardziej korzystna!

4060

4700

4700

4765