„InterUni: International Forum for Internationalization of Higher Education”

W dniach 08-11 października 2017 r. organizowane jest przez Wyższą Szkołę Biznesu  w Dąbrowie Górniczej  wydarzenie o nazwie: „InterUni: International Forum for Internationalization of Higher Education”, (połączone w dniu 09.10.2017 r. z uroczystą inauguracją roku akademickiego 2017/2018).

Centralnymi postaciami Forum będą rektorzy i przedstawicieli uczelni wyższych z państw takich jak:  Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Kazachstan, Mołdawia, Słowacja, Ukraina oraz studenci z ponad 30 krajów. Obecność na inauguracji roku akademickiego oraz na Forum potwierdził m.in. J.E. Pan Hasan Hasanov-Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Azerbejdżanu w Polsce oraz Pan Pedro Delgado-Radca Minister, szef Kancelarii Ambasady Peru w Warszawie, Pan Maksym Muzyczka-Wicekonsul Konsulatu Generalnego Ukrainy w Krakowie, a także przedstawiciel Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Forum umożliwi wymianę dotychczasowych doświadczeń w obszarze współpracy bilateralnej i ułatwi opracowanie wspólnej strategii działania na najbliższe lata. Ponadto, przyczyni się do wzmocnienia dotychczasowej współpracy oraz zachęci środowiska akademickie do podejmowania jeszcze bardziej intensywnych działań, zarówno w obszarze szkolnictwa wyższego, jak i nauki.

W panelach dyskusyjnych wezmą udział krajowi i zagraniczni eksperci, którzy przybliżą możliwości i formy wzajemnej współpracy, m.in. prowadzenia wspólnych studiów oraz rozwijania inicjatyw naukowych, a także przybliżą kwestie związane z mobilnością akademicką. Forum będzie również szansą na podzielenie się wiedzą i dobrymi praktykami, które są dorobkiem środowiska akademickiego. Gościem specjalnym organizowanego Forum będzie Pani doktor Aline Figlioli z Brazylii.

Forum zostało objęte patronatem medialnym TVP KATOWICE.

Powrót do: Start » Uczelnia » Wkrótce w WSB