Naukobus - pasjonujący świat nauki

Poznaj pasjonujący świat nauki, eksperymentów i największych odkryć! Dołącz do nas i odwiedź mobilną wystawę „Naukobus”, prowadzoną przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, która już 18 sierpnia dotrze do Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. O udziale w bezpłatnych pokazach decyduje kolejność zgłoszeń

Projekt mobilnej wystawy „Naukobus” zakłada połączenie nauki i zabawy. Z dala od szkolnej tablicy i kredowego pyłu uczestnicy dowiedzą się, jak powstaje film, na czym polega dowód na istnienie Pitagorasa, spróbują również oszukać swoje zmysły – a to wszystko pod okiem animatorów z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik.

Wystawa jest kolejną z inicjatyw popularyzujących naukę, która odbędzie się w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W prowadzonej przez Uczelnię największej w Polsce sieci Uniwersytetów Dziecięcych od ponad 9 lat systematycznie pomagamy młodym studentom rozbudzać ich ciekawość i inspirować do samodzielnego zdobywania wiedzy. W minionym roku z wykładów, warsztatów, laboratoriów oraz wizyt studyjnych i wycieczek naukowych skorzystało ponad 2500 dzieci w wieku od 6 do16 lat. Mobilna wystawa Centrum Nauki Kopernik jest doskonałym uzupełnieniem tej oferty - podkreśla Dominik Penar – Prodziekan ds. kształcenia ustawicznego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Naukobus to kolejny program obok Uniwersytetu Młodego Odkrywcy i wsparcia dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku, realizowany w ramach społecznej odpowiedzialności nauki ujętej w tzw. strategii Gowina dla nauki i szkolnictwa wyższego i dofinansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu zapraszamy do Audytorium D Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej 18 sierpnia 2017 r. w godzinach 12.00-18.00.

Kwestionariusz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.wsb.edu.pl/naukobus

Wystawa została zorganizowana w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej z inicjatywy Stowarzyszenia Młoda Prawica.

KATALOG EKSPERYMENTÓW m.in: TUTAJ

/D.P, 09.08.2017 r., oraz MNiSW/