XIV Inauguracja roku akademickiego w WSB w Dąbrowie Górniczej

XIV Inauguracja roku akademickiegoXIV Inauguracja roku akademickiego

Termin: 10 października 2008r., Miejsce: WSB Dąbrowa Górnicza

10 października 2008r. w Audytorium Maximum WSB odbyła się uroczysta Inauguracja roku akademickiego 2008/2009, podczas której wręczono prestiżowe statuetki „Edukatora Roku 2008". Laureatami Konkursu o miano „Edukatora Roku 2008" zostali: prof. dr hab. inż. Jerzy Buzek, prof. zw. dr hab. inż. Andrzej Grzywak oraz prof. zw. dr hab. inż. Bolesław Pochopień. Wicewojewoda Śląski - Stanisław Dąbrowa - odznaczył Brązowymi Krzyżami Zasługi - za wieloletni wkład w rozwój szkolnictwa wyższego - JM Rektor prof. nazdw. dr Zdzisławę Dacko-Pikiewicz, prof. nadzw. dr Katarzynę Szczepańską - Woszczyna oraz mgr inż. Piotra Pikiewicza.

Mgr Sabinie Ratajczak oraz mgr inż. Maciejowi Rostańskiemu wręczono medale Komisji Edukacji Narodowej. Statuetki Lidera Roku 2008 odebrali najlepsi absolwenci Uczelni. Wykład inauguracyjny nt. „Czy można zrobić biznes na węglu? Energia z węgla: same problemy czy wielkie nadzieje?" wygłosił prof. dr hab. inż. Jerzy Buzek - Deputowany do Parlamentu Europejskiego, Prezes Rady Ministrów w latach 1997-2001.

XIV Inauguracja roku akademickiego

Powrót do: Start » Uczelnia » Kalendarium