Na 11. edycję Europejskiego Kongresu Gospodarczego zaprasza JM Rektor Akademii WSB

Katowice po raz kolejny staną się stolicą debat polityków, ekspertów, przedsiębiorców oraz przedstawicieli świata biznesu i nauki od 13 do 15 maja 2019 r. odbędzie się 11. edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego

JM Rektor – dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. Akademii WSB,
zaprasza na 11. edycję Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Europejski Kongres Gospodarczy – to największa biznesowa impreza w Europie Centralnej, w której nie mogło zabraknąć przedstawicieli Akademii WSB. Podczas panelu dotyczącego reformy szkolnictwa wyższego (13 maja 2019 r., godz. 14.45-16.30) dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB weźmie udział w dyskusji m. in. z:

• Jarosławem Gowinem, Wiceprezesem Rady Ministrów, Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego,
  • Andrzejem Adamskim, pełnomocnikiem rektora ds. inicjatyw proinnowacyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego,
  • Barbarą Kos, prorektorem ds. nauki i kadry akademickiej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach,
  • Andrzejem Kowalczykiem, Rektorem Uniwersytetu Śląskiego,
  • Andrzejem Kurkiewiczem, zastępcą dyrektora, Departamentu Inwestycji i Rozwoju w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego,
  • Dominikiem Leżańskim, przewodniczącym Parlamentu Studentów RP,
  • Markiem Rockim, Rektorem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Tematyka rozmów będzie obejmowała następujące zagadnienia:

• Założenia reformy szkolnictwa wyższego w Polsce. Punkt wyjścia – potrzeba zmian.
  • Spór o Ustawę 2.0. Impuls rozwojowy czy zagrożenie dla polskiej nauki?
  • Centra i peryferia. Dobrzy i kiepscy. Jak kategoryzować, by nie skrzywdzić?
  • Kwestia autonomii uczelni – obawy środowiska, rola polityków. Rektor czy menedżer?
  • Kwestie „wrażliwe”: kadry a poziom naukowy, parametryzacja, koszty.

Spotkanie moderował będzie Pan Grzegorz Osiecki, dziennikarz Dziennika Gazety Prawnej.

Zachęcamy do udziału we wszystkich sesjach 11. Europejskiego Kongresu Gospodarczego >> AGENDA

Zarejestruj się

Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress – EEC) w Katowicach to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem sześciu tysięcy gości z Polski, Europy, świata. W blisko 100 sesjach bierze co roku udział kilkuset panelistów, komisarze unijni, premierzy i przedstawiciele rządów państw europejskich, prezesi największych firm, naukowcy i praktycy, decydenci, mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne.

W opiniotwórczym gronie, w formie otwartej debaty publicznej, prowadzone są rozmowy o kwestiach najistotniejszych dla rozwoju Europy. Europejski Kongres Gospodarczy został uznany za forum jednej z najbardziej reprezentatywnych dyskusji o przyszłości Europy. Tezy wystąpień najważniejszych uczestników są często cytowane i szeroko komentowane. Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, od pierwszej edycji w 2009 roku, jest Grupa PTWP SA.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności