Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

NAUKOBUS - Wystawa z Centrum Nauki Kopernik w Akademii WSB

Czy wiesz, że mózg składa się ze 100 miliardów komórek nerwowych, prędkość sygnału nerwowego może wynieść nawet 400 km/h, a każdego dnia nasze serce przepompowuje 9 tys. litrów krwi? Te i wiele innych ciekawostek dotyczących ludzkiego organizmu poznają uczestnicy Naukobusa, mobilnej wystawy z Centrum Nauki Kopernik, który w dniach 28-29 czerwca 2018 r, gościł będzie w Akademii WSB. 

Weź udział w wydarzeniu. Zgłoś sie już dziś. Decyduje kolejność zgłoszeń!


Wypełnij KWESTIONARIUSZ ZGŁOSZENIOWY (kliknij w link, wypełnij kwestionariusz)

 

Naukobus to projekt Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego realizowany przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie - jest to nowoczesne i mobilne laboratorium składające się z ponad dwudziestu eksponatów, które można dotknąć i przetestować. Dzięki niemu dzieci mogą przeprowadzać doświadczenia z zakresu fizyki, poznawać tajniki ludzkiego organizmu, a także wykorzystać matematykę w praktyce – wszystko pod okiem doświadczonych animatorów z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik.

 

Wystawa jest kolejną z inicjatyw popularyzujących naukę w Akademii WSB W prowadzonej przez Uczelnię największej w Polsce sieci Uniwersytetów Dziecięcych od 10 lat systematycznie pomagamy młodym studentom rozbudzać ich ciekawość i inspirować do samodzielnego zdobywania wiedzy. W minionym roku z wykładów, warsztatów, laboratoriów oraz wizyt studyjnych i wycieczek naukowych skorzystało ponad 2500 dzieci w wieku od 6 do 16 lat. Mobilna wystawa Centrum Nauki Kopernik jest doskonałym uzupełnieniem tej oferty.

 

 

Wizyta wystawy objazdowej realizowana jest w ramach działania „Naukobus”, które finansowane jest w ramach wspólnego Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”.


dp,19.06.2018 r. 

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy