Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Akademia WSB w ścisłej czołówce polskich Uczelni!

 

Akademia WSB po raz kolejny została najlepszą uczelnią w województwie małopolskim. W krajowym zestawieniu Akademia WSB zajęła szóstą pozycję jako pierwsza uczelnia spoza Warszawy w czołówce rankingu. Ranking tradycyjnie przygotowało wydawnictwo Perspektywy.

Ranking ponownie potwierdził bardzo wysoki potencjał naukowy Uczelni, dynamikę rozwoju umiędzynarodowienia oraz programów kształcenia w językach obcych, warunki kształcenia, a także wysoką pozycję absolwentów na rynku pracy. Ich wykształcenie odpowiada potrzebom rynku regionu: absolwenci znajdują pracę w niespełna miesiąc po zakończeniu studiów. [średnia 0,92 mies., na podst.: Ogólnopolski system monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych, http://ela.nauka.gov.pl]

 


Ranking Perspektyw uwzględnia 29 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Potencjał naukowy, Efektywność naukowa, Potencjał naukowy, Innowacyjność i Umiędzynarodowienie. Czyni to z niego jeden z najbardziej rozbudowanych rankingów edukacyjnych na świecie. Jest też jednym z czterech, które posiadają międzynarodowy certyfikat jakości. Jego metodologię opracowuje Kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, b. prezesa Polskiej Akademii Nauk.

 

Nad prawidłowością i rzetelnością przygotowania Rankingu czuwała Kapituła, w skład której wchodzą:

  • prof. Michał Kleiber, b. prezes PAN, przewodniczący Kapituły Rankingu
  • prof. Marek Safjan, sędzia Trybunału Europejskiego w Luksemburgu, honorowy przewodniczący Kapituły
  • prof. Krzysztof Diks, przewodniczący PKA
  • prof. Bogusław Smólski, b. dyrektor NCBiR, b. rektor-komendant WAT
  • prof. Franciszek Ziejka, b. rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • prof. Marek Krawczyk, b. rektor Warszawskiego Uniwesytetu Medycznego
  • dr Alicja Adamczak, prezes Urzędu Patentowego RP
  • Włodzimierz Kiciński, kurator Banku BPS S.A., b. prezes Nordea Bank Polska S.A.
  • Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy", b. prezes PAP
Sprawdź pełny ranking Perspektyw 2018
 

Akademia WSB - studia MBA na najwyższym poziomie

Po raz kolejny kierunki studiów podyplomowych w Akademii WSB – Master of Business Administration (partner kierunku: EY Academy of Business) oraz Executive MBA zostały wyróżnione w rankingu Perspektyw. Prestiżowe kierunki studiów dla mistrzów biznesu oceniane były na podstawie siedmiu kryteriów i łącznie 26 wskaźników. Akademia WSB znalazła najwyższe uznanie m.in. w kategorii „Kadra dydaktyczna” oraz „Studenci programu”.


Sprawdź atuty studiów MBA w Akademii WSB


Akademia WSB - lider w kształceniu na studiach technicznych

Transport oraz Informatyka w Akademii WSB znalazły się w prestiżowym gronie najlepszych studiów technicznych w Polsce. Wiodące wydziały prowadzące kształcenie w 21 kierunkach technicznych zostały uhonorowane podczas uroczystej gali Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2018.

 

Akademia WSB systematycznie podnosi jakość studiów technicznych, czego dowodem jest wysoka ocena kształcenia prowadzonego na kierunkach: Transport, Informatyka oraz Logistyka, a także Zarządzanie i inżynieria produkcji (Wydział zamiejscowy w Cieszynie) i Inżynieria zarządzania (Wydział zamiejscowy w Krakowie). Praktyczny charakter studiów, ścisła współpraca z wiodącymi przedsiębiorstwami - studia dualne a także projekty wdrożeniowe gwarantują absolwentom zdobycie aktualnej wiedzy i umiejętności, które doceniają pracodawcy.

 

Kapituła Rankingu oceniała wydziały na podstawie 12 wskaźników pogrupowanych w sześć kryteriów – Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Potencjał akademicki, Efektywność naukowa, Potencjał dydaktyczny oraz Innowacyjność.

 

Wysoką ocenę uzyskał też kierunek Fizjoterapia w Akademii WSB, który znalazł się wśród najlepszych tego typu kierunków studiów w Polsce.

 

Sprawdź atuty studiów inżynierskich, licencjackich i magisterskich w Akademii WSBPowrót do: Start » Akademia WSB - Wydział Zamiejscowy w Krakowie | WSB Kraków » Aktualności

 

Nasi partnerzy