Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Istota projektu

khwIstota projektu, czyli czym jest Akademia Młodych Naukowców w Katowickim Holdingu Węglowym...Organizatorzy: 
Organizatorami projektu są Katowicki Holding Węglowy SA oraz Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, renomowana uczelnia wyższa, posiadająca 6-letnie doświadczenie w prowadzeniu uniwersytetów dziecięcych. W ramach inicjatyw WSB skierowanych do dzieci i młodzieży każdego roku kształci się ponad1000 młodych studentów (m.in. z Dąbrowy Górniczej, Żywca, Cieszyna, Zawiercia, Łaz, Siemianowic Śląskich, Świętochłowic i Olkusza).

 

Cel: Umożliwienie rozwoju potencjału twórczego i intelektualnego dzieci w wieku 6-12 lat, rozbudzenie ich aktywności poznawczej, przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu różnych dziedzin nauki.

Poprzez prezentację zagadnień z różnych dziedzin nauki, również tych, które do tej pory nie były dla nich interesujące, a nawet takich, które odbierane były przez nie jako szczególnie trudne i zniechęcające, chcemy zainspirować dzieci do nauki i własnych poszukiwań oraz pokazać im różnorodności świata nauki.

 

Forma: Podstawową formą zajęć w Akademii Młodych Naukowców KHW są interaktywne wykłady z różnych dziedzin nauki (dla grupy do 180 osób). W ramach projektu zaplanowano cztery 60-minutowe wykłady. 

Zajęcia odbywać się będą w Domu Kultury przy Kopalni Wujek.

Uzupełnieniem cyklu zajęć będzie Bal Karnawałowy (piątek, 17 stycznia, od godz. 17.00), w ramach którego zorganizowany zostanie pokaz fizyczno-chemiczny.

 

Wszystkie zagadnienia poruszane na wykładach prezentowane są w sposób przystępny i atrakcyjny dla dzieci. Dzieci mają możliwość aktywnego, bezpośredniego uczestnictwa w zajęciach oraz zadawania prowadzącym pytań.

 

Studenci Akademii Młodych Naukowców KHW zapraszani będą także na wydarzenia o charakterze otwartym, skierowane do dzieci i młodzieży, organizowane przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej (m.in. Maratony Naukowe, spotkania literackie, Festiwale Nauki, wykłady otwarte, rozgrywki uniwersyteckie, Konferencję Naukową Dzieci i Młodzieży).

 

khwAdresaci: Zajęcia w ramach Akademii Młodych Naukowców KHW skierowane są do dzieci w wieku 6-12 lat, w szczególności tych, które wykazują naturalną ciekawość w stosunku do otaczającego je świata i różnorodnych zagadnień. Umiejętność czytania i pisania nie jest wymagana (dlatego w zajęciach mogą uczestniczyć także dzieci 6-letnie uczęszczające do zerówek szkolnych i przedszkolnych).

W zajęciach edukacyjnych Akademii Młodych Naukowców KHW uczestniczą wyłącznie dzieci (bez rodziców).

Rodzice mogą uczestniczyć w I spotkaniu, inaugurującycm Akademię Młodych Naukowców KHW.

 

Prelegenci: dydaktykami w Akademii Młodych Nakowców KHW są doświadczeni nauczyciele akademiccy oraz przedstawiciele świata nauki, potrafiący przygotować i poprowadzić atrakcyjne, dostosowane do wieku studentów, zajęcia o wysokiej wartości merytorycznej.

 

Indeks i dyplom: Każdy student Akademii Młodych Naukowców KHW otrzymuje indeks, do którego zbiera karty zaliczenia z zajęć. Na zakończenie roku akademickiego Studenci nagradzani są dyplomami.

 

  

Nasi partnerzy