Cele konferencji

Celem konferencji jest ukazanie znaczenia edukacji wczesnoszkolnej poprzez analizę zmian i zdarzeń znaczących i ich związku z aktywnością społeczną i zawodową oraz całożyciową edukacją człowieka. Rezultaty badań i wyniki analiz stanowią podstawę do wnioskowania o modyfikację funkcjonowania edukacji wczesnoszkolnej. Konferencja odchodzi od tradycyjnie przyjętej formuły, na rzecz wystąpień plenarnych wygłoszonych przez zaproszonych gości oraz dyskusji panelowych, których efektem mają być przemyślenia uczestników później przygotowane w formie pisemnej i nadesłane do publikacji.

Efektem obrad konferencyjnych będzie opublikowanie monografii naukowej, zawierającej wkład naukowy uczestników w tematykę sympozjum.