Karboksyterapia - szkolenie certyfikowane

Karboksyterapia

Szkolenie skierowane do studentów kierunku Kosmetologia. Celem szkolenia jest zdobycie przez studentów praktycznej umiejętności przeprowadzenia terapii dwutlenkiem węgla stosowanym na skórę podczas zabiegu kosmetologicznego. Jest to nowoczesny i bardzo skuteczny zabieg, który w sposób bezpieczny oraz mało inwazyjny wpływa na poprawę kondycji skóry klientów/pacjentów w bardzo szerokim zakresie lifting, terapia antycelulitowa, redukcja rozstępy i blizny, maskowanie cieni i obrzęków pod oczami, pozbywanie się nadmiernego tłuszczyku; leczenie wielu chorób łuszczycy, łysienia, zaburzeń krążenia obwodowego, owrzodzeń i trudno gojących się ran. Szkolenie składa się z części teoretycznej i części praktycznej.

Część teoretyczna szkolenia obejmuje:

• wprowadzenie do tematu,
  • wskazania i przeciwwskazania do zabiegu karboksyterapii,
  • efekty zabiegu,
  • karta zabiegowa dla pacjenta,
  • działanie dwutleneku węgla w zabiegu i kosmetologii,
  • technik łączone,
  • zalecenia pozabiegowe,
  • zasady aseptyki i higieny.

Część praktyczna szkolenia obejmuje:

• przygotowanie stanowiska pracy,
  • higiena i dezynfekcja zabiegu,
  • ćwiczenia praktyczne na modelkach.

Szkolenie zostanie przeprowadzone w specjalistycznych laboratoriach kosmetologicznych odzwierciedlających realne warunki przyszłej pracy.

Po zakończeniu szkolenia uczestnicy nabędą wiedzę na temat  wpływu dwutlenku węgla na powłoki skórne. Będa potrafili przeprowadzić zabieg  karboksyterapii zgodnie z oceną jakości skóry pacjenta.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest przeprowadzone badania bilansu kompetencji przed otrzymaniem wsparcia (przed szkoleniem) oraz po jego zakończeniu. Pozyskane dane zostaną wykorzystane do zmierzenia efektów udzielonego w projekcie wsparcia.

Wypełnienie bilansu kompetencji (kwestionariusz on-line) jest warunkiem obligatoryjnym otrzymania certyfikatu po zakończonym szkoleniu.

Udział w nieodpłatnych szkoleniach to możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności, które będą wsparciem w procesie wejścia na rynek pracy.