Peelingi chemiczne - szkolenie certyfikowane

Peelingi chemiczne

Szkolenie skierowane do studentów kierunku Kosmetologia. Celem certyfikowanego szkolenia jest nabycie przez studentów kompetencji zawodowych pozwalających wykonywanie profesjonalnych zabiegów z użyciem medycznych peelingów chemicznych. Szkolenie składa się z części teoretycznej i części praktyczej.

Część teoretyczna szkolenia obejmuje m.in.:

• wiedzę na temat rodzajów peelingów chemicznych,
  • zastosowania poszczególnych peelingów chemicznych,
  • wskazań i przeciwwskazań do zabiegów,
  • rodzajów kosmetyków stosowanych podczas zabiegu i przygotowania do zabiegów.

Część praktyczna szkolenia obejmuje m.in.:

• analizę pacjenta,
  • planowanie i wykonywanie zabiegu pod okiem prowadzącego,
  • dobór serii zabiegów,
  • pielęgnację domową skóry po zabiegu.

Szkolenie zostanie przeprowadzone w specjalistycznych laboratoriach kosmetologicznych odzwierciedlających realne warunki przyszłej pracy w branży. Szkolenie pozowli studentomnabyć wiedzę dotyczącą rodzajów peelingów chemicznych stosowanych w kosmetologii. Uczestnicy szkolenia będa potrafili przeprowadzić peeling chemiczny z wykorzystaniem kwasów według technik poznanych na szkoleniu. Studenci poszrzą swoją świadomość na temat wpływu peelingów chemicznych na procesy starzenia i regeneracji naskórka. Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest przeprowadzenie badania bilansu kompetencji przed otrzymaniem wsparcia (przed szkoleniem) oraz po jego zakończeniu. Pozyskane dane zostaną wykorzystane do zmierzenia efektów udzielonego w projekcie wsparcia.

Wypełnienie bilansu kompetencji (kwestionariusz on-line) jest warunkiem obligatoryjnym otrzymania certyfikatu po zakończonym szkoleniu.

Udział w nieodpłatnych szkoleniach to możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności, które będą wsparciem w procesie wejścia na rynek pracy.