Komunikat Prorektora ds. nauki i kształcenia Akademii WSB

Szanowni Państwo,

Pracownicy Akademii WSB intensywnie pracują nad realizacją kształcenia w formie zdalnej. Otrzymujecie Państwo sukcesywnie zadania i materiały do studiowania, poprzez wiadomości e-mail, udostępniane wykłady realizowane 'na odległość' w postaci synchronicznej i asynchronicznej, z wykorzystaniem platformy Moodle, aplikacji do webinarów ClickMeeting, laboratoriów wirtualnych, kompleksowego pakietu Microsoft Office 365, w tym Microsoft Teams, testujemy także aplikacje i oprogramowanie do prowadzenia zdalnego nauczania, telekonferencji, e-konsultacji takie jak np. Skype, Messenger czy Whereby.

Zapewniam, że każda grupa studentów zrealizuje w pełni program kształcenia zaplanowany w bieżącym semestrze.

Bardzo Państwa proszę o wyrozumiałość, ponieważ jesteśmy uzależnieni od różnych aspektów technicznych, na które nie mamy wpływu, a które wpływają na proces wdrażania zdalnego nauczania; są to np. przeciążenia serwerów dostawców usług, zarówno dostarczających nam oprogramowanie jak i dostawców Internetu, to przeciążenie sieci zarówno tej, z której korzysta Uczelnia, ale także tych, z których korzystają Studenci. To również skala wyrażająca się w tysiącach kursów e-learningowych, które musimy przygotować dla Państwa w krótkim czasie w ramach kilkunastu kierunków studiów, kilku Wydziałów Zamiejscowych oraz ponad 100 kierunków studiów podyplomowych.

Wykonujemy olbrzymią pracę, aby dostarczyć Państwu dobrej jakości materiały do studiowania, wykładowcy potrzebują jednak czasu na opracowanie kolejnych treści. Wielkość przedsięwzięcia, z którym się mierzymy jest ogromna.

Proszę zatem o Państwa wyrozumiałość i cierpliwość.

Z pozdrowieniami,

dr hab. Katarzyna Szczepańska-Woszczyna, prof. AWSB

Prorektor ds. nauki i kształcenia

Dziekan Wydziału Nauk Stosowanych