Idea Dnia Otwartego

Dni Otwarte GIODO organizowane w różnych miejscach w Polsce to inicjatywa Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych zapoczątkowana w roku 2012. Ma umożliwić osobom zainteresowanym problematyką ochrony danych osobowych udział w specjalistycznych konferencjach, szkoleniach oraz dyskusjach, które odbywać się będą blisko ich miejsca zamieszkania.

Po raz pierwszy Dzień Otwarty GIODO odbył się 22 listopada 2012 r. w Dąbrowie Górniczej, a do uczestnictwa w nim zaprosili Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza.

Sprawdzona idea

Pomysł organizacji Dni Otwartych GIODO, które odbywałyby się w różnych miejscach w Polsce, to odpowiedź na potrzeby edukacyjno-informacyjne zgłaszane przez wiele podmiotów zajmujących się ochroną danych osobowych. Jednocześnie stanowi on nawiązanie do cieszącego się zawsze dużym zainteresowaniem Dnia Otwartego w Biurze GIODO, który co roku jest organizowany w Warszawie w związku z obchodami Dnia Ochrony Danych Osobowych. Zorganizowanie podobnej imprezy poza stolicą umożliwi uczestnictwo w niej znacznie większej liczbie osób, które niejednokrotnie z żalem wskazują, że większość konferencji eksperckich i szkoleń z dziedziny ochrony danych osobowych odbywa się w Warszawie. Stąd decyzja Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych o organizacji przedsięwzięcia w różnych miejscach w Polsce.

Dzień Otwarty GIODO 2018 – założenia

Dzień Otwarty GIODO 2018 odbędzie się 1 lutego 2018 r. w Dąbrowie Górniczej. Wybór tego miasta oraz współorganizatorów wydarzenia nie jest przypadkowy. Od dawna bowiem GIODO prowadzi współpracę z Wyższą Szkołą Biznesu, a położenie miasta sprawia, że jest to doskonałe miejsce do organizacji spotkania, na które przyjadą przedstawiciele administratorów danych osobowych z Górnego Śląska i Zagłębia. Głównym celem tej inicjatywy jest przeprowadzenie debaty na temat szeroko pojętej problematyki ochrony danych osobowych oraz prawa do prywatności, w tym unijnej reformy prawa w tym zakresie i jej konsekwencji dla administratorów danych osobowych oraz inspektorów ochrony danych osobowych. Tegoroczna edycja wydarzenia będzie również okazją do uzyskania informacji na temat Rozporządzenia Ogólnego o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które zacznie obowiązywać od 25  maja 2018 r .

Konferencja, szkolenie, debata, eksperckie porady

Całe wydarzenie zostało podzielone na część konferencyjną oraz szkoleniową, co umożliwi wymianę poglądów i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami organu ds. ochrony danych osobowych, praktykami - reprezentantami instytucji społecznych, administracji publicznej oraz przedsiębiorców, a także przedstawicielami świata nauki.

Na Dzień Otwarty GIODO 2018 złożą się:

• konferencja tematyczna w zakresie ochrony danych osobowych i prawa do prywatności,
  • szkolenia dla przedsiębiorców, przedstawicieli administracji publicznej oraz jednostek oświatowych.

W programie konferencji przewidziano również możliwość zadawania pytań przedstawicielom GIODO oraz prowadzącym warsztaty.  Dla uczestników wydarzenia przygotowane zostaną materiały edukacyjno–informacyjne.

Udział w konferencji jest BEZPŁATNY, a warunkiem uczestnictwa w niej jest przesłanie najpóźniej do 21 stycznia 2017 r. r. wypełnionego kwestionariusza osobowego, który - podobnie jak wszystkie szczegółowe informacje - dostępna jest na stronie internetowej www.wsb.edu.pl/giodo