Wyjazd studentów do Niemiec w ramach programu DAAD

Kategoria: Inicjatywy

W dniach 03.06.2012 – 10.06.2012 grupa studentów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej brała udział w wizycie studyjnej w Republice Federalnej Niemiec w ramach programu DAAD. Studenci mieli okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami dotyczącymi recyclingu oraz ochrony środowiska. Podczas pobytu nasi studenci odwiedzili naszego partnera w Niemczech Uczelnie w Eberswalde, gdzie wzięli udział w spotkaniu ze studentami oraz wykładowcami tamtejszej Uczelni. W kolejnych dniach nasi studenci odwiedzili fabrykę EVZA, zajmującą się odzyskiwaniem Energii podczas procesu spalania odpadów oraz wzięli udział w wykładzie na temat uwarunkowań ekonomiczno – społeczno - ekologicznych uwarunkowań termicznego przekształcania odpadów. Wyjazd naszych studentów oraz udział w programie DAAD był znakomitą okazją do uzyskania wiedzy na temat ochrony środowiska, jak również do zwiedzenia miast m. in. Berlina, Drezna oraz Dortmundu.

Powrót do: Start » Uczelnia » Galerie » Inicjatywy