Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy - kwietniowe wykłady z nauk ścisłych

Kategoria: Inicjatywy

21 kwietnia 2012 r. studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego uczestniczyli w kolejnym wykładzie. Motywem przewodnim w tym  miesiącu były nauki ścisłe i innowacje. Młodsi studenci - Tropiciele Nauki - uczestniczyli w zajęciach prof. Grzegorza Karwasza z Uniwersytetu Mikłoja Kopernika w Toruniu"Pstryczek-elektryczek, czyli skąd bierze się prąd". Podczas wykładu dzieci poznały podstawowe pojęcia i zasady obchodzenia się z prądem. Na podstawie licznych eksperymentów i pokazów studenci uczyli się m.in. o zjawiskach elektrostatyczności i indukcji elektromagnetycznej.

Starsi studenci DUD wzięli natomiast udział w wykładzie dr Katarzyny Kroczek-Wasińskiej "Rodzaje animacji i ich zastosowanie", podczas którego zgłębiali wiedzę na temat stosowanych w technice filmowej różnych rodzajów animacji - począwszy od tych najstarszych z początków XX wieku.

W zajęciach uczestniczyli także Rodzice DUDusiów, którzy z psycholog mgr Luizą Witkowską rozmawiali m.in. na temat przyczyn zachowań agresywnych  oraz o rozbudzaniu chęci nauki u dzieci i młodzieży.

Powrót do: Start » Uczelnia » Galerie » Inicjatywy