DUD - Meble z odpadów, czyli co to jest eko-design /wykład w ramach Festiwalu Nauki/

Kategoria: Inicjatywy

24 marca 2012 r. studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego uczestniczyli w wykładzie dra Tomasza Wójcika "Meble z odpadów, czyli co to jest eko-design". Podczas zajęć dzieci miały okazję zobaczyć użyteczne sprzęty wykonane z rzeczy, które zwykle wyrzuca się do śmieci: lampy z dziubków od butelek i plastikowych łyżeczek, dywan i fotele z zakrętek, pufy z butelek po napojach... Młodzi studenci dowiedzieli się także, co to jest bionika i co inspiruje architektów oraz konstruktorów. Dzięki temu wiedzą już, co łączy rybę-pudełko z najnowszymi modelami samochodów czy kopiec termitów z najwyższym hotelem w Dubaju.

Powrót do: Start » Uczelnia » Galerie » Inicjatywy