III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Transporcie Kolejowym

Zapraszamy do udziału w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Transporcie Kolejowym, który odbędzie się w dniu 11 grudnia 2018 roku w Audytorium Maximum Akademii WSB.

Konkurs adresowany jest do uczniów kształcących się w specjalnościach: technik transportu kolejowegotechnik dróg i mostów kolejowychtechnik elektroenergetyk transportu szynowegotechnik automatyk sterowania ruchem kolejowym oraz do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zainteresowanych tematem transportu kolejowego.

Głównym celem wydarzenia jest promowanie wiedzy o transporcie kolejowym poprzez wyróżnienie szczególnie uzdolnionych uczniów w tej dziedzinie, wymiana doświadczeń zawodowych, nawiązanie współpracy między podmiotami kształcącymi w w/w zawodach oraz promocja kształcenia na kierunkach realizowanych w zakresie transportu i kolejnictwa.

Głownymi nagrodami w konkursie są Złote Indeksy uprawniające do bezpłatnych studiów inzynierskich w Akademii WSB na kierunku Transportu.

Konkurs odbędzie się w dniu 11 grudnia 2018 r. (wtorek), w Audytorium Maximum Akademii WSB (ul. Cieplaka 1C, 41-300 Dąbrowa Górnicza). Zadaniem uczestników Konkursu będzie rozwiązanie w określonym czasie testu, sprawdzającego wiedzę w zakresie szeroko pojętego transportu kolejowego. Wszelkie informacje szczegółowe na temat zasad Konkursu zamieszczone zostały w regulaminie, dostępnym poniżej.

Zgłoszenia do udziału w konkursie można dokonać do dnia 4 grudnia, wyłącznie poprzez formularz elektroniczny.

Plan wydarzenia:

Temat

Rejestracja uczestników

Przywitanie Uczestników

Prof. dr hab. inż. Marek Sitarz kierownik Katedry Transportu i Informatyki Akademii WSB

Test wiedzy

„Wymagania i potrzeby w zakresie absolwentów szkół kolejowych”

Prof. dr hab. inż. Marek Sitarz kierownik
Katedry Transportu i Informatyki Akademii WSB

Karol Trzoński

Państwowa Komisja Badania Wypadków Kolejowych

Andrzej Siwy
Dyrektor Zakładu

PKP CARGOTABOR Sp. z o.o.

Zakład Napraw Taboru

w Dąbrowie Górniczej

Andrzej Adamiec

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Dr inż. Aleksander Drzewiecki
Dyrektor Oddziału Terenowego Urzędu Transportu Kolejowego w Katowicach

Przerwa

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród zwycięzcom

Gorąco zachęcamy do udziału w tegorocznej edycji Konkursu!

Powrót do: Start » Katedra Transportu i Informatyki » Aktualności