Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Zaproszenie

Rektor Akademii WSB oraz Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Katowicach mają zaszczyt zaprosić na Konferencję Naukową pt. Prawa człowieka w warunkach izolacji penitencjarnej. 25-lecie ratyfikacji Konwencji Praw Człowieka w Polsce, która odbędzie się w dniach 22-23 listopada 2018 r. w siedzibie Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej oraz (drugi dzień) w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Katowicach.

 

Celem konferencji jest pogłębiony dyskurs naukowy nad problematyką podmiotowości i praw człowieka, w szczególnym kontekście, jakim jest izolacja penitencjarna. Pragniemy, aby szczegółowymi tematami dyskusji były kwestie genezy, definiowania oraz prawnej ochrony praw człowieka, wolności sumienia i wyznania, a także praw pacjenta.

 

Konferencja organizowana jest w partnerstwie przez Akademię WSB oraz Okręgowy Inspektoratu Służby Więziennej w Katowicach.


Patronatem honorowym konferencję objął Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński. 

Nasi partnerzy