Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

 

 

 

Artykuły

Dziekanat nieczynny

W dniu 27.10.2014r. (poniedziałek) oraz 28.10.2014r. (wtorek)  Dziekanat  w Żywcu z powodu remontu będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.W pilnych sprawach prosimy o kontakt pod numerem telefonu 725 558 880 w godzinach: 8.00 - 16.00

WSB w Żywcu uroczyście zainaugurowała rok akademicki 2014/2015

W sobotę 11 października w Sali Lustrzanej Nowego Zamku w Żywcu odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego Wydziału Zamiejscowego w Żywcu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W uroczystości wzięło udział ponad 200 osób, w tym studenci mieszkańcy oraz  zaproszeni  goście, m.in. Pan Edward Płonka - Przewodniczący Rady Powiatu, Pan Władysław Skrzyp – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Pan Marek Kuniec - Członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Żywcu, Pan Antoni Szlagor - Burmistrz Miasta Żywca, Pan Grzegorz Figura - Wójt Gminy Radziechowy-Wieprz.

czytaj więcej o WSB w Żywcu uroczyście zainaugurowała rok akademicki 2014/2015

Poznajmy się bliżej

2 czerwca 2014 roku odbył się piknik integracyjno-rekreacyjny pt. ,,Poznajmy się bliżej”, który zorganizował Wydział Zamiejscowy w Żywcu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej w ramach projektu pt. „Rozwój współpracy naukowo-dydaktycznej uczelni wyższych w Euroregionie Beskidy” współfinansowanym przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska  2007-2013 oraz z budżetu państwa  za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.

czytaj więcej o Poznajmy się bliżej

Tajemnice bestsellerów – od kursu kreatywnego pisania po księgarskie półki

Studenci Uniwersytetu Dziecięcego mają za sobą już ósmy wykład pt. ,,Tajemnice bestsellerów – od kursu kreatywnego pisania po księgarskie półki”, który prowadził autor opowieści o kocie Cukierku – Waldemar Cichoń.  Tym razem nasi najmłodsi studenci dowiedzieli się, jak na przestrzeni wieków rozwijała się umiejętność pisania oraz jaką drogę pokonuje książka za nim trafi do naszych rąk. Punktem kumulacyjnym wykładu był konkurs zorganizowany przez prowadzącego ,,Jaka to książka”, a nagrodą była jedna z opowieści o kocie Cukierku wraz z imienną dedykacja autora.

czytaj więcej o Tajemnice bestsellerów – od kursu kreatywnego pisania po księgarskie półki

Pierwszy wykład w ramach projektu pt. „Rozwój współpracy naukowo-dydaktycznej uczelni wyższych w Euroregionie Beskidy” już za nami!

W dniu 29 marca br. w Wydziale Zamiejscowym Wyższej Szkoły Biznesu  w Żywcu z siedzibą  przy ul. Komisji Edukacji Narodowej nr 3, miał miejsce wykład dotyczący przedsiębiorczości i rynku pracy na pograniczu polsko-czeskim, który wygłosił  prof. Zdeněk  Mikolas.

czytaj więcej o Pierwszy wykład w ramach projektu pt. „Rozwój współpracy naukowo-dydaktycznej uczelni wyższych w Euroregionie Beskidy” już za nami!

I Festiwal Nauki w Żywcu dobiegł końca

Blisko tysiąc uczestników, dziewięć spotkań festiwalowych, znakomici prelegenci oraz wybitni goście ze świata nauki i polityki – to bilans I Festiwalu Nauki w Żywcu, zorganizowanego przez Wydział Zamiejscowy w Żywcu. Przedsięwzięcie tego rodzaju po raz pierwszy odbyło się na ternie powiatu żywieckiego, przyjmując za swój najważniejszy cel propagowanie nauki wśród wszystkich mieszkańców naszego regionu. Pomysł na zorganizowanie tego rodzaju imprezy w Żywcu spodobał się władzą i otrzymał dofinansowanie od Miasta Żywca. 

czytaj więcej o I Festiwal Nauki w Żywcu dobiegł końca

Festiwal Nauki po raz pierwszy w Żywcu!

I Festiwal Nauki w Żywcu oficjalnie otwarty! W dniu dzisiejszym o godzinie 9:30 odbyła się uroczysta inauguracja pierwszego tego rodzaju wydarzenia w Żywcu. Wśród gości znalazło się wiele wybitnych osobistości  z powiatu żywieckiego. Wykład inaugurujący I Festiwalu Nauki poprowadził Burmistrz Miasta Żywca podczas, którego słuchaczom zostały zaprezentowane największe inwestycje zrealizowane w naszym mieście.  

czytaj więcej o Festiwal Nauki po raz pierwszy w Żywcu!

I obrona Prac Dyplomowych w Wydziale Zamiejscowym w Żywcu

W dniu 19 marca 2014r. siedem studentek kierunku Zarządzanie, o specjalnościach: Psychologia w Biznesie oraz Administracja Publiczna i Gospodarka Samorządowa, przystąpiło do obrony tytułów licencjata. Były to pierwsze obrony prac dyplomowych w naszym Wydziale. 

czytaj więcej o I obrona Prac Dyplomowych w Wydziale Zamiejscowym w Żywcu

 

Nasi partnerzy


Uniwersytet Dziecięcy w Żywcu


Miejskie Centrum Kultury w Żywcu

szczegóły na: www.wsb.edu.pl/udz