Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

 

 

 

Artykuły

7 marca Dzień Otwarty Studiów Podyplomowych WSB w Żywcu

W sobotę 7 marca wszystkich zainteresowanych podjęciem studiów podyplomowych w Wydziale Zamiejscowym w Żywcu Wyższej Szkole Biznesu zapraszamy do udziału w „Dniu Otwartym Studiów Podyplomowych”.

czytaj więcej o 7 marca Dzień Otwarty Studiów Podyplomowych WSB w Żywcu

Uroczyste zakończenie projektu pt. „Rozwój współpracy naukowo-dydaktycznej uczelni wyższych w Euroregionie Beskidy”

W dniu 26 listopada 2014 roku miało miejsce zakończenie projektu pt. „Rozwój współpracy naukowo-dydaktycznej uczelni wyższych w Euroregionie Beskidy”. W uroczystości udział wzięli: Dziekan Wydziału Zamiejscowego WSB w Żywcu - dr Bogusław Wyleciał oraz przedstawiciele Władz z Vysoka Skola Podnikani w Ostrawie. 

czytaj więcej o Uroczyste zakończenie projektu pt. „Rozwój współpracy naukowo-dydaktycznej uczelni wyższych w Euroregionie Beskidy”

Dyplom to nie wszystko - studiuj od marca w WSB!

Każdy moment jest dobry na realizację swoich marzeń. Nie czekaj do października z decyzją o podjęciu studiów. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej uruchomiła właśnie rekrutację zimową na studia I i II stopnia. Zajęcia rozpoczynają się od marca 2015 r.

czytaj więcej o Dyplom to nie wszystko - studiuj od marca w WSB!

WSB w Żywcu uroczyście zainaugurowała rok akademicki 2014/2015

W sobotę 11 października w Sali Lustrzanej Nowego Zamku w Żywcu odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego Wydziału Zamiejscowego w Żywcu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W uroczystości wzięło udział ponad 200 osób, w tym studenci mieszkańcy oraz  zaproszeni  goście, m.in. Pan Edward Płonka - Przewodniczący Rady Powiatu, Pan Władysław Skrzyp – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Pan Marek Kuniec - Członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Żywcu, Pan Antoni Szlagor - Burmistrz Miasta Żywca, Pan Grzegorz Figura - Wójt Gminy Radziechowy-Wieprz.

czytaj więcej o WSB w Żywcu uroczyście zainaugurowała rok akademicki 2014/2015

Poznajmy się bliżej

2 czerwca 2014 roku odbył się piknik integracyjno-rekreacyjny pt. ,,Poznajmy się bliżej”, który zorganizował Wydział Zamiejscowy w Żywcu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej w ramach projektu pt. „Rozwój współpracy naukowo-dydaktycznej uczelni wyższych w Euroregionie Beskidy” współfinansowanym przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska  2007-2013 oraz z budżetu państwa  za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.

czytaj więcej o Poznajmy się bliżej

Tajemnice bestsellerów – od kursu kreatywnego pisania po księgarskie półki

Studenci Uniwersytetu Dziecięcego mają za sobą już ósmy wykład pt. ,,Tajemnice bestsellerów – od kursu kreatywnego pisania po księgarskie półki”, który prowadził autor opowieści o kocie Cukierku – Waldemar Cichoń.  Tym razem nasi najmłodsi studenci dowiedzieli się, jak na przestrzeni wieków rozwijała się umiejętność pisania oraz jaką drogę pokonuje książka za nim trafi do naszych rąk. Punktem kumulacyjnym wykładu był konkurs zorganizowany przez prowadzącego ,,Jaka to książka”, a nagrodą była jedna z opowieści o kocie Cukierku wraz z imienną dedykacja autora.

czytaj więcej o Tajemnice bestsellerów – od kursu kreatywnego pisania po księgarskie półki

Pierwszy wykład w ramach projektu pt. „Rozwój współpracy naukowo-dydaktycznej uczelni wyższych w Euroregionie Beskidy” już za nami!

W dniu 29 marca br. w Wydziale Zamiejscowym Wyższej Szkoły Biznesu  w Żywcu z siedzibą  przy ul. Komisji Edukacji Narodowej nr 3, miał miejsce wykład dotyczący przedsiębiorczości i rynku pracy na pograniczu polsko-czeskim, który wygłosił  prof. Zdeněk  Mikolas.

czytaj więcej o Pierwszy wykład w ramach projektu pt. „Rozwój współpracy naukowo-dydaktycznej uczelni wyższych w Euroregionie Beskidy” już za nami!

I Festiwal Nauki w Żywcu dobiegł końca

Blisko tysiąc uczestników, dziewięć spotkań festiwalowych, znakomici prelegenci oraz wybitni goście ze świata nauki i polityki – to bilans I Festiwalu Nauki w Żywcu, zorganizowanego przez Wydział Zamiejscowy w Żywcu. Przedsięwzięcie tego rodzaju po raz pierwszy odbyło się na ternie powiatu żywieckiego, przyjmując za swój najważniejszy cel propagowanie nauki wśród wszystkich mieszkańców naszego regionu. Pomysł na zorganizowanie tego rodzaju imprezy w Żywcu spodobał się władzą i otrzymał dofinansowanie od Miasta Żywca. 

czytaj więcej o I Festiwal Nauki w Żywcu dobiegł końca

 

Nasi partnerzy


Uniwersytet Dziecięcy w Żywcu


Miejskie Centrum Kultury w Żywcu

szczegóły na: www.wsb.edu.pl/udz