Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Dołącz do Stowarzyszenia Absolwentów i Studentów WSB

Dołącz do Stowarzyszenia Absolwentów i Studentów WSB

Weź udział w akcjach, szkoleniach, konferencjach i wyjazdach. Buduj relacje oraz integruj społeczność akademicką.

Artykuły

Akademia Młodych Liderów Przedsiębiorczości

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Absolwentów i Studentów otrzymało dofinansowanie ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Inicjatyw Obywatelskich na realizacje projektu pt. Akademia Młodych Liderów Przedsiębiorczości. Projekt kierowany do 300 uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz 20 nauczycieli. Celem projektu jest kompleksowe promowanie przedsiębiorczości społecznej wśród młodzieży z województwa śląskiego. Zapraszamy szkoły ponadgimnazjalne do współpracy

czytaj więcej o Akademia Młodych Liderów Przedsiębiorczości

Komunikacja ponad barierami – polska i ukraińska młodzież mówi wspólnym językiem - podsumowanie projektu WSB

Zagłębie Dąbrowskie odwiedziła grupa 40 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Ukrainy. Goście spędzili siedem dni w Dąbrowie Górniczej i Będzinie, gdzie w ramach projektu „Komunikacja ponad barierami – polska i ukraińska młodzież mówi wspólnym językiem” integrowali się z polskimi rówieśnikami. Projekt zorganizowano w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Polsko – ukraińska wymiana młodzieży” przez Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Komunikacja ponad barierami – polska i ukraińska młodzież mówi wspólnym językiem - podsumowanie projektu WSB

Dni Dawcy "Dwa Wymazy & do Bazy"

DKMS.jpg

Stowarzyszenie Absolwentów i Studentów WSB organizuje Dni Dawcy, które odbędą się w dniach 25-26 kwietnia 2015 r w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej w ramach ogólnopolskiej akcji „Dwa wymazy & do bazy” inicjowanej przez Fundację DKMS Polska. Celem akcji jest rozpropagowanie wśród społeczności lokalnej i akademickiej świadomej rejestracji jako potencjalny dawca szpiku i komórek macierzystych.

Jednym z kluczowych aspektów akcji jest przekazanie wiedzy na temat bycia potencjalnym dawcą, problematyki dawstwa szpiku kostnego w Polsce, dojrzałości w momencie rejestracji jako potencjalny dawca oraz sytuacji Pacjentów chorych na nowotwory krwi.

czytaj więcej o Dni Dawcy "Dwa Wymazy & do Bazy"

Turniej Piłki Nożnej Absolwent WSB Cup 2015

fot.jpg

Stowarzyszenie Absolwentów i Studentów WSB oraz Akademicki Związek Sportowy WSB organizują III Międzynarodowy Turniej Piłkarski „Absolwent WSB Cup 2015”. Zawody sportowe odbędą się w dniu 11 kwietnia na Orliku w Dąbrowie Górniczej (ul. Morcinka 4, ZS nr 3). W tegorocznej edycji turnieju weźmie udział 12 drużyn. Zaproszenie do objęcia Patronatu Honorowego wysłano do Trenerów i Piłkarzy reprezentacji Polski w piłce nożnej m.in. Antoniego Piechniczka, Jana Furtoka, Grzegorza Mielcarskiego oraz Kamila Kosowskiego oraz do klubów ekstraklasy. W ramach Turnieju przewidziano wiele przedsięwzięć popularyzujących piłkę nożną oraz promujących aktywny tryb życia.

czytaj więcej o Turniej Piłki Nożnej Absolwent WSB Cup 2015

Program Polsko-Ukraińskiej Wymiany Młodzieży

foto_plukr.jpg

Stowarzyszenie Absolwentów i Studentów WSB otrzymało dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury na realizację projektu pt. ”Komunikacja ponad barierami - polska i ukraińska młodzież mówi wspólnym językiem” realizowanego w ramach programu Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży.

Projekt skierowany jest do grupy 80 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Polski i Ukrainy. Celem projektu jest zaznajomienie młodzieży z obu krajów z kulturą, tradycjami i historią poprzez udział w seminariach tematycznych, zwiedzanie atrakcji kulturowych i zabytków Zagłębia Śląsko-Dąbrowskiego oraz wspólną organizację wieczoru polsko-ukraińskiego. Projekt zostanie zrealizowany w okresie październik-grudzień 2014 r.

czytaj więcej o Program Polsko-Ukraińskiej Wymiany Młodzieży

 

Nasi partnerzy

Stowarzyszenie Absolwentów i Studentów WSB w Dąbrowie Górniczej

Adres: ul. Cieplaka 1 c,
41-300 Dąbrowa Górnicza
E-mail: info@absolwentwsb.pl
Telefon: +48 (32)262-28-05