Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Artykuły

JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Prodziekan Wydziału Nauk Stosowanych WSB uhonorowani tytułem Doktora Honoris Causa

Na mocy decyzji Rady Połtawskiej Państwowej Akademii Agrarnej z dnia 28 lutego 2017 r. protokół nr 21 prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Jej Magnificencja Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz dr Rafał Rębilas, Prodziekan Wydziału Nauk Stosowanych, Pełnomocnik Rektora ds. Rynków Wschodnich zostali uhonorowani najwyższą godnością akademicką tytułem Doktora Honoris Causa.

czytaj więcej o JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Prodziekan Wydziału Nauk Stosowanych WSB uhonorowani tytułem Doktora Honoris Causa

XIII Festiwal Nauki - piąty dzień

Piąty dzień XIII Festiwalu Nauki w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej upłynął pod znakiem współczesnych wyzwań i zagrożeń społecznych oraz tematyki bezpieczeństwa.

czytaj więcej o XIII Festiwal Nauki - piąty dzień

Gala wręczenia dyplomów absolwentom studiów podyplomowych - Pałac Kultury Zagłębia

W dniu 23 marca 2017 roku w Pałacu Kultury Zagłębia absolwenci studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odebrali z rąk władz Uczelni, promotorów oraz Partnerów kierunku świadectwa ukończenia studiów, wyróżnienia i nagrody.

czytaj więcej o Gala wręczenia dyplomów absolwentom studiów podyplomowych - Pałac Kultury Zagłębia

Festiwal Nauki - dzień czwarty pod znakiem medycyny, informatyki oraz socjologii!

Kolejny dzień Festiwalu Nauki za nami! Tym razem w Wyższej Szkole Biznesu królowały okulistyka, neurochirurgia, socjologia i informatyka! 

czytaj więcej o Festiwal Nauki - dzień czwarty pod znakiem medycyny, informatyki oraz socjologii!

Vabank. Ryzyko w biznesie i życiu - wielka debata ekonomiczna

Strategia, mapa, kompas i umiejętność przewidywania zagrożeń to elementy, które przydają się nie tylko podczas zdobywania szczytów górskich, ale również tych zawodowych i osobistych – udowadniali paneliści Wielkiej Debaty Ekonomicznej „Vabank. Ryzyko w biznesie i w życiu”, która oficjalnie zainaugurowała XIII Festiwal Nauki w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Vabank. Ryzyko w biznesie i życiu - wielka debata ekonomiczna

Dziekan WSB wyróżniona tytułem Kobieta Charyzmatyczna

W poniedziałek 20 marca 2017 roku w Teatrze „Bagatela” w Krakowie odbyła się konferencja podsumowująca tegoroczną edycję Programu: Kobieta Charyzmatyczna - w wydarzeniu udział wzięły Panie, które mają swoje pasje, a marzenia zamieniają w plany oraz konsekwentnie dążą do ich urzeczywistniania. W gronie laureatek wyróżnienia znalazła się prof. nadzw. dr hab. Katarzyna Szczepańska-Woszczyna, Prorektor ds. Kształcenia i Współpracy z Zagranicą, Dziekan Wydziału Nauk Stosowanych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Dziekan WSB wyróżniona tytułem Kobieta Charyzmatyczna

W Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej... czujemy bluesa! Drugi dzień XIII Festiwalu Nauki za nami!

czytaj więcej o W Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej... czujemy bluesa! Drugi dzień XIII Festiwalu Nauki za nami!

Tydzień Umiejętności Zawodowych w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa śląskiego wzięli udział w niecodziennych spotkaniach z ekspertami z zakresu transportu kolejowego oraz bezpieczeństwa ruchu kolejowego.

czytaj więcej o Tydzień Umiejętności Zawodowych w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej

I dzień XIII Festiwalu Nauki - podsumowanie

Za nami pierwszy dzień XIII Festiwalu Nauki. Największe wydarzenie w kraju popularyzujące naukę potrwa do niedzieli (26 marca 2016). Gościem pierwszego dnia Festiwalu był wybitny pedagog prof. zw. dr hab. Bogusław Śliwerski, dr h. c. kierownik Katedry Teorii Wychowania na Wydziale Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego, profesor zwyczajny w Katedrze Podstaw Pedagogiki Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, od 2011 roku przewodniczący Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk.

czytaj więcej o I dzień XIII Festiwalu Nauki - podsumowanie

Konferencja "Sukcesy i wyzwania w naukach o zarządzaniu. Od tradycji do współczesności. Współczesne kontynuacje dorobku Karola Adamieckiego"

W dniach 16-17 marca 2017 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej goszczą najwybitniejsi eksperci z zakresu zarządzania i organizacji Polskiej Nauki. Przyczynkiem do tego wydarzenia jest Konferencja Naukowa "Sukcesy i wyzwania w naukach o zarządzaniu. Od tradycji do współczesności. Współczesne kontynuacje dorobku Karola Adamieckiego".czytaj więcej o Konferencja "Sukcesy i wyzwania w naukach o zarządzaniu. Od tradycji do współczesności. Współczesne kontynuacje dorobku Karola Adamieckiego"

Zespół Szkół nr 1 w Olkuszu partnerem WSB

W dniu 15 marca 2017 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej gościła mgr inż. Aldona Nowicka, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu. Podczas spotkania z prof. nadzw. dr Zdzisławą Dacko-Pikiewicz, JM Rektor WSB omówiono perspektywy dalszej współpracy Uczelni i Szkoły.

czytaj więcej o Zespół Szkół nr 1 w Olkuszu partnerem WSB

Złoty Argument w rękach uczniów z Zawiercia - finał II Otwartego Turnieju Debat Oxfordzkich

Celem wydarzenia jest promowanie idei debat oksfordzkich, która narodziła się w Wielkiej Brytanii w 1823 roku, tworząc pole do akademickiej wymiany myśli i poglądów. Dziś debaty oksfordzkie służą kształtowaniu kultury dyskusji, umiejętności oratorskich młodzieży, sztuki argumentacji oraz poszanowaniu dla reguł publicznej debaty.

 

czytaj więcej o Złoty Argument w rękach uczniów z Zawiercia - finał II Otwartego Turnieju Debat Oxfordzkich

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie pod patronatem WSB

W dniu 9 marca 2017 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej gościli przedstawiciele Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie. Efektem spotkania z władzami Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej było podpisanie porozumienia, na mocy którego Uczelnia obejmuje patronat nad ZSIŚiM.

czytaj więcej o Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie pod patronatem WSB

Wiedza bez barier - innowacyjne metody nauczania osób dorosłych

Dziękujemy za podtrzymywanie polskości w Waszych krajach – tymi słowami Rektor ds. Nauki prof. nadzw. dr hab. Marek Walancik przywitał w siedzibie WSB uczestników projektu z Litwy, Łotwy i Czech. Dwuletni projekt pt. Wiedza bez barier - innowacyjne metody nauczania osób dorosłych, którego liderem jest Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, realizowany jest od 1 grudnia 2016 r. przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu ERASMUS+. 

czytaj więcej o Wiedza bez barier - innowacyjne metody nauczania osób dorosłych

Technologie transportowe - Rozwój. Bezpieczeństwo. Finansowanie - seminarium naukowe

W dniu 9 marca 2017 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyło się Seminarium Naukowe "Technologie transportowe - Rozwój. Bezpieczeństwo. Finansowanie". Organizatorami Seminarium była Katedra Transportu Szynowego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

czytaj więcej o Technologie transportowe - Rozwój. Bezpieczeństwo. Finansowanie - seminarium naukowe

 

Nasi partnerzy