Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Artykuły

Rozpoczynamy sezon przy stole

tenis-stolowy.jpg

W najbliższą sobotę tj. 14.01.2017r. odbędą się pierwsze zawody Akademickich Mistrzostw Śląska w tenisie stołowym.

czytaj więcej o Rozpoczynamy sezon przy stole

Pływanie w Pałacu Młodzieży

awf-008.jpg

Pierwsze zawody pływackie w tym sezonie odbędą sie 14.01.2017r. na basenie Pałacu Młodzieży w Katowicach na ul. Mikołowskiej 26. Rozgrzewka od godz. 10:00. Start godz. 11:00

czytaj więcej o Pływanie w Pałacu Młodzieży

Mistrzostwa Ślaska w narciarstwie na Stożku!!

Zapraszamy na I edycję Akademickich Mistrzostw Śląska w narciarstwie. Zawody odbędą się 11.01.2017 w Wiśle.

czytaj więcej o Mistrzostwa Ślaska w narciarstwie na Stożku!!

Sezon na Deskę!!

snow2e-2015.jpg

Rozpoczynamy zimowe zmagania Akademickich Mistrzostw Śląska. Pierwsze zawody w snowboardzie odbędą się 10.01.2017r. w Wiśle na Stożku. Poczatek rywalizacji godz.10:00.

czytaj więcej o Sezon na Deskę!!

Kolejne międzynarodowe osiągnięcia naszego studenta

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszego studenta kierunku Bezpieczeństwa Narodowego kol. Tomasza Dewalskego, który 31 Stycznia 2016 roku w Los Angeles po raz drugi został Mistrzem Stanów Zjednoczonych w formule Kata, nadmienić należy że w tej prestiżowej imprezie udział brał również syn kol. Tomasza i w grupie dziecięcej zajął 4 miejsce. Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!

5. Mięśnie naramienne (barki)

Kolejna część programów treningowych dla ćwiczących na siłowni dotyczyć będzie mięśni naramiennych. Zapraszamy do zapoznania się

z ćwiczeniami angażującymi powyższe partie mięśni.

czytaj więcej o 5. Mięśnie naramienne (barki)

Wybory zarządu KU AZS WSB Dąbrowa Górnicza

Zapraszamy wszystkich członków Klubu Uczelnianego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej na Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Zebranie odbedzie sie 2 Marca 2016 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej w sali 227 o godzinie 16:30. Każdy uczestnik powinien mieć ważną legitymację członkowską AZS.

6. Mięśnie ramion

Szósta część zestawów ćwiczeń dla studentów zawierać będzie informacje dotyczące mięśni ramion (mięsień trójgłowy ramienia, dwugłowy ramienia oraz przedramie) chętnych odsyłamy do lektury i życzymy owocnych ćwiczeń.

czytaj więcej o 6. Mięśnie ramion

Pierwsze sukcesy pływaków w nowym sezonie 2015/2016

7. Mięśnie brzucha

Siódma część zestawów ćwiczeń odnosić się będzie do partii ciała, która przysparza kłopotów większości osób. Mowa tu oczywiście

o brzuchu. Mamy nadzieję, że zamieszczone tutaj ćwiczenia i informacje pomogą wam zrealizować swoje cele i poprawić wygląd tego miejsca :P

czytaj więcej o 7. Mięśnie brzucha

Wielki sukces naszego AZS!

na zdj. Maciej Sadowski, Bogusław Oleksy, Oskar Belcik, Marcin Lis, Aleksander Fangor

Gala Śląskiego Sportu Akademickiego 2015, czyli sportowe podsumowanie roku akademickiego 2014/2015 na długo zapisze się w sportowej historii WSB. 28 października w Kinoteatrze Rialto w Katowicach przedstawiciele AZS Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odebrali prestiżowe nagrody i wyróżnienia.

czytaj więcej o Wielki sukces naszego AZS!

Bezpłatne zajęcia dla studentów AZS WSB

Zapraszamy wszystkich studentów WSB do korzystania z bezpłatnej oferty zajęć sportowych AZS!!!

czytaj więcej o Bezpłatne zajęcia dla studentów AZS WSB

Promocje dla członków AZS

Kazdy szczęśliwy posiadacz karty członkowskiej AZS, bedzie mógł skorzystac ze zniżek u  partnerów Akademickiego Związku Sportowego!!! Więcej informacji na http://regatta.azs.pl/

Kolejne zajęcia ZUMBY za nami!!!

20151020_183135.jpg

Wyszstkich chętnych zapraszamy na Wtorkowe zajęcia ZUMBY !!! Wtorek 18:00 czekamy na CIEBIE!!!

ZUMBA czas START!!!

Wszystkich serdecznie zapraszamy w każdy wtorek sala fitnes WSB! Bezpłatne zajęcia z ZUMBY dla wszystkich studentów i słuchaczy studiów podyplomowych WSB

czytaj więcej o ZUMBA czas START!!!

AZS WSB sportowym liderem województwa śląskiego

Pierwsze miejsce w klasyfikacji uczelni niepublicznych, piąte miejsce w generalnej klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Śląskich 2014/2015 - to sukces blisko 150 zawodników i zawodniczek występujacych w barwach Akademickiego Związku Sportowego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o AZS WSB sportowym liderem województwa śląskiego

Kolejny medal Kacpra!

Nasz zawodnik zdobył kolejne medale na "Otwartych Mistrzostwach Polski w pływaniu Masters w Szczecinie". Nasz zawodnik uplasował się na drugiej pozycji na 200 m stylem dowolnym oraz na trzeciej pozycji stylem grzbietowym. Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!

Zawodnicy AZS WSB DG nie zwalniają tempa!

Kolejne medale Akademickiego Związku Sportowego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

czytaj więcej o Zawodnicy AZS WSB DG nie zwalniają tempa!

Akademickie Mistrzostwa Ślaska w Trójboju Siłowym

Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Mamy zaszczyt poinformować Państwa, iż studentka Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej kierunku zarządzanie, Pani Agnieszka Horbatiuk w roku akademickim 2014/2015 znalazła się w gronie 926 najlepszych studentów z całego kraju otrzymując najbardziej prestiżowe stypendium z rąk Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia sportowe.

            Pani Agnieszka przez cały okres studiów uzyskiwała najwyższe tytuły sportowe, w dziedzinie sztuk walki, zarówno drużynowo jak i indywidualnie. Obecnie jest Mistrzynią Świata w Taekwondo, ośmiokrotną mistrzynią Polski w Taekwondo w walkach indywidualnych, multimedalistką Mistrzostw Polski w Tang Soo Do oraz Kickboxingu.

            Fakt otrzymania nagrody tak wysokiej rangi świadczy o tym, iż nasza studentka doskonale potrafi zarządzać własnym czasem, równocześnie uzyskując satysfakcjonujące wyniki w nauce oraz stając na podium Mistrzostw Świata.

            Niezwykle wysoką wagę Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego potwierdza fakt, iż może zostać przyznane tylko maksimum tysiącu studentom w skali całego kraju, a kwota świadczenia może sięgnąć aż do 15.000 zł. 

 

Nasi partnerzy

Kontakt

Kierownik Studium Kultury Fizycznej:

 

mgr Maciej Sadowski

tel: 32 295 93 64

email: msadowski@wsb.edu.pl

 

Instruktor Sportu

 

Adam Walczak

email: awalczak@wsb.edu.pl