Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

CV i LM w pigułce, Twoje kompendium wiedzy! 

 

Zarejestruj się i pobierz bezpłatnego ebooka

 
 
 
 
 
 

Artykuły

Wiosna zaczyna się na Targach Pracy!

Targi Pracy i Praktyk Studenckich są jednym z głównych wydarzeń, które przeszły już do tradycji Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Jesteśmy przekonani, że tegoroczna – już jedenasta edycja, znów przyniesie korzyści dla wszystkich uczestników: studenci, uczniowie i inne osoby poszukujące pracy będą mogły w bezpośrednim kontakcie uzyskać niezbędne informacje na temat interesujących ich branż i poszczególnych firm, nawiązać relacje, które będą procentowały w ich późniejszych działaniach networkingowych. Dla pracodawców Targi są coraz chętniej wykorzystywaną okazją do pozyskania nowych kandydatów na pracowników, co w okresie „rynku pracownika” stanowi nie lada wyzwanie.

czytaj więcej o Wiosna zaczyna się na Targach Pracy!

Płatne praktyki dla studentów IT! Zaprogramuj swoją przyszłość!

Przejmij stery i rusz na podbój świata IT!

Poszukujesz wakacyjnych płatnych praktyk w firmie technologicznej, które pozwolą Ci poznać tajniki pracy inżyniera oprogramowania oraz nabyć praktyczną wiedzę i umiejętności? Sprawdź propozycję firmy Future Processing, która właśnie rozpoczęła nabór do kolejnej edycji swojego programu praktyk studenckich.

czytaj więcej o Płatne praktyki dla studentów IT! Zaprogramuj swoją przyszłość!

Notuj z nami, obrazami!

W ramach tegorocznych Targów Pracy i Praktyk Studenckich zapraszamy na wyjątkowo atrakcyjny – to zarówno pod względem treści i formy – wykład i warsztat o sketchnotingusposobie tworzenia notatek w wizualnej formie.

Jeśli chcesz notować w bardziej interesujący i zapadający w pamięć sposób, jeśli chcesz wzbudzać ciekawość i zainteresowanie podczas swoich prezentacji, jeśli zależy Ci na skutecznym i trwałym zapamiętywaniu różnych treści – 21 marca o 10:15 przyjdź na wykład do WSB!

czytaj więcej o Notuj z nami, obrazami!

Bezpłatne kursy online dla studentów!

W ramach realizowanego przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką ogólnopolskiego programu aktywizacji zawodowej „Sukces TO JA” zapraszamy do udziału w BEZPŁATNYCH, profesjonalnych kursach online. Do ich tworzenia zaangażowaliśmy ponad 15 ekspertów z różnych dziedzin. Dzięki kursom online masz szansę zdobyć kompetencje w obszarach przedsiębiorczości, budowania kariery i motywacji w wybranym przez siebie czasie i miejscu na komputerze bądź smartfonie.

czytaj więcej o Bezpłatne kursy online dla studentów!

Job Interview Skills Training. Last chance to join!

March 12 from 10 to 14 you will have opportunity to master your interviewing skills with this comprehensive ourse. Learn/excercise how to prepare appropriate CV and cover letter, learn what to do before your interview is scheduled, specific interviewing techniques such as mirroring and body language. During the course you will have the opportunity to practice the most common interview questions and discuss what the best asnwers are. Whether you are completely new to the job market, re-entering the workforce or looking to advance your career, this course will empower you with the knowledge and skills necessary to be the best during your next interview.

czytaj więcej o Job Interview Skills Training. Last chance to join!

Weekend z ABK!

Zapraszamy studentów i absolwentów do kontaktów z Akademickim Biurem Karier w soboty.

 

W marcu zapraszamy do wizyty w trakcie dyżuru doradcy zawodowego :

 

03 marzec 2018r.  godz: 09.00 – 15.00

 

17 marzec 2018r.  godz: 09.00 – 15.00

 

 

Zespół ABK.

Wystartowała V Edycja Valeo Innovation Challange!

Zapraszamy wszystkich studentów Wyższej Szkoły Biznesu do udziału w V edycji Konkursu Valeo Innovation Challange! Tym razem Valeo zachęca studentów z całego świata nie tylko do innowacji, ale także do rozwijania swojej przedsiębiorczości poprzez zaoferowanie zwycięzcom szansy na stworzenie własnego startupu.

 

Studenci mogą zaprezentować nowe rozwiązania w obszarach „innowacja technologiczna” lub „nowe wykorzystanie samochodów” w jednej z trzech kategorii:

pojazdy elektroniczne, pojazdy autonomiczne, mobilność cyfrowa.

czytaj więcej o Wystartowała V Edycja Valeo Innovation Challange!

E – ZLA od lekarza.

Zmiany w zwolnieniach lekarskich. Wystawianie e-ZLA będzie trwało krócej, do pracodawcy dotrze  ono szybciej. ZUS wsprowadza szereg udogodnień.  Od 1 lipca 2018r lekarze będą wystawiać zwolnienia ZLA tylko w formie elektronicznej. Papierowa forma zwolnień funcjonuje tylko do 30 czerwca 2018r.

czytaj więcej o E – ZLA od lekarza.

IBM rekrutuje!

Światowy lider w kreowaniu, rozwijaniu i produkcji najbardziej zaawansowanych technologii informatycznych poszukuje kandydatów do pracy. To wspaniała okazja do zdobycia doświadczenia i podjęcia pracy, dającej niezwykłe perspektywy rozwoju.

 

Informujemy, że trwa nabór na stanowiska:

 

Asystent IT

Asystent IT ze znajomością języka francuskiego

Asystent IT ze znajomością języka niemieckiego

Poszukiwane są również osoby do programu praktyk.

czytaj więcej o IBM rekrutuje!

Dyżury sobotnie w ABK, zapraszamy!

W ramach działalności Akademickiego Biura Karier zapraszamy do udziału w indywidualnych spotkaniach z doradcami zawodowymi w celu uzyskania wsparcia w planowaniu ścieżki rozwoju zawodowego, planowaniu kariery zawodowej, radzeniu sobie podczas procesu rekrutacji czy korekty dokumentów aplikacyjnych. Pomożemy przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, określić predyspozycje oraz umiejętności przydatne na rynku pracy. 

 

Służymy informacją, radą, pomocą i  wsparciem!

 

Czekamy na Was w pokoju 320, w godzinach:

 

poniedziałek - wtorek, piątek  godz. 08.00 – 16.00

środa – czwartek 08.00 – 18.00

sobota  09.00 – 15.00 (2 sb w miesiącu)

 

Zespół ABK.

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Działanie 4.1 Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni

Nasi partnerzy

Kontakt

Akademickie Biuro Karier

adres: ul. Cieplaka 1c,

41-300 Dąbrowa Górnicza

 

tel: 32 295-93-29

e-mail: abk@wsb.edu.pl