Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

CV i LM w pigułce, Twoje kompendium wiedzy! 

 

Zarejestruj się i pobierz bezpłatnego ebooka

 
 
 
 
 
 

Artykuły

Czego studenci nie wiedzą o pracodawcach, a chcieliby wiedzieć?

Czy szukasz pracy i zastanawiasz się:

- “Na jakie zarobki mogę liczyć w tej firmie?”, “Jakie będę mieć dodatkowe benefity?”

- “Czy będę tylko parzyć kawę, czy mam realną szansę na rozwój?”

- “Jakie pytania padną na rozmowie kwalifikacyjnej?”

a dodatkowo chcesz uzyskać bezpośredni kontakt do osoby odpowiedzialnej za rekrutację? Odpowiedzi na pytania, opinie pracowników, opis rekrutacji i oferty pracy znajdziesz w zakładce “Pracodawcy” (https://interviewme.pl/pracodawca) Zapraszamy, zespół Interviewme.pl!

Tydzień Kobiet Sukcesu za nami!

W dniach 6 – 10 marca odbył się po raz pierwszy Tydzień Kobiet organizowany przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Dla uczestników wydarzenia były dedykowane bezpłatne warsztaty, wykłady. Szeroki zakres tematyczny obejmował zarówno warsztaty dla ducha jak i ciała, poruszał tematy rozwoju zawodowego, ale i również skupiał się na rozwoju wewnętrznym. Tydzień Kobiet rozpoczął się od warsztatu Anny Nazarewicz-Chechelskiej pt.: I żyli długo i szczęśliwie – o relacjach partnerskich”. Kulminacyjnym momentem wydarzenia był wykład pt.: „Czego naprawdę chcą kobiety? Międzykulturowe badania nad osobowością.’’ przeprowadzony przez prof. nadzw. dr hab. Macieja  Witkowskiego. Wykład profesora Witkowskiego zgromadził liczne grono słuchaczy, nie tylko Pań, ale i również Panów, audytorium doceniło szeroki zakres tematyczny spotkania i innowacyjność w realizacji tematu. Partnerami wydarzenia byli: Lady Business Club, LADYBUSINESS.PL, Fundacja Edukacja i Integracja Społeczna, INTERPERSONNEL. Tydzień Kobiet zorganizowany przez naszą Uczelnię cieszył się zainteresowaniem wśród płci pięknej, w związku z tym już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne edycje w przyszłych latach.

Trudny klient niestraszny studentom WSB!

13 marca Studenci WSB wzięli udział w pierwszym szkoleniu z cyklu inicjatyw będących częścią programu "3 dni studiujesz 2 dni pracujesz". Szkolenie poprowadziła Izabela Fordymacka-Król, specjalista ds. sprzedaży bezpośredniej z dziesięcioletnim doświadczeniem w sektorze finanse i bankowość. Szkolenie poświęcone było pracy z klientem, która wymaga szczególnego podejścia - nie tylko nastawienia na rozwiązywanie problemów, ale też umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami własnymi i klienta. Uczestnicy zapoznali się z najważniejszymi zasadami savoir-vivre, które posłużą do budowy długotrwałych relacji współpracy. Każdy ze Studentów nauczył się rozpoznawać poszczególne typy klientów oraz zaznajomił się z technikami budowania wypowiedzi. Prowadzący skupił się na nabywaniu praktycznych umiejętności pozwalających na wzrost kompetencji pracowników zajmujących się obsługą klienta, a tym samym wzrost ich satysfakcji z wykonywanej pracy.

czytaj więcej o Trudny klient niestraszny studentom WSB!

Rekordowe Targi Pracy i Praktyk Studenckich w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej

 

Jubileuszowa, dziesiąta edycja Targów Pracy i Praktyk Studenckich oragzanizowanych przezWyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się w piątek, 3 marca i jak każdego roku przyciągnęła nie tylko studentów, uczniów, ale i mieszkańcow z terenu całego województwa śląskiego. Kilkudziesięciu wiodących pracodawców, ekspertów z zakresu doradztwa personalnego i zawodowego czekała na uczestników wydarzenia nie tylko z ofertami pracy, ale również praktycznymi wskazówkami, jak skutecznie i z sukcesem radzić sobie na rynku pracy. 

czytaj więcej o Rekordowe Targi Pracy i Praktyk Studenckich w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Grasz o staż w Parlamencie Europejskim?

Rusza druga edycja konkursu „Grasz o staż w parlamencie europejskim”. Główną nagrodą jest miesięczny, płatny staż w brukselskim biurze poselskim w Parlamencie Europejskim. W konkursie mogą brać udział studenci z województwa śląskiego, staż jest skierowany głównie do studentów kierunków: Prawa, Administracji, Politologii, Stosunków Międzynarodowych, Europeistyki, Nauk Społecznych, Zarządzania, Filologii, Dziennikarstwa. Wystarczy tylko wejść na stronę www.plura.pl, wypełnić wniosek i wysłać zgłoszenie. Trójka zwycięzców zostanie wyłoniona podczas finałowego etapu w maju, który odbędzie się w Katowicach. Nagrodzeni otrzymają stypendium w wysokości 1000 euro na zakwaterowanie i podróż! Do udziału w konkursie zaprasza organizator programu stażowego Śląski europoseł Marek Plura.

czytaj więcej o Grasz o staż w Parlamencie Europejskim?

ZUS Twoim przyjacielem!

Rozpoczynasz prowadzenie działalności gospodarczej? Nie wiesz jakie masz prawa i obowiązki względem ZUS? A może studiujesz ekonomię lub kadry i płace? Jeśli odpowiedź na któreś z tych pytań brzmi TAK, weź udział w bezpłatnym szkoleniu. W trakcie szkolenia dowiesz się co powinieneś zrobić jeśli chcesz otworzyć firmę,  w jakim przypadku można opłacać składki na preferencyjnych warunkach, jak zgłosić do ubezpieczenia pracownika czy też  do czego służy aplikacja ePłatnik. Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci ZUS. Szkolenie odbędzie się 24 lutego w budynku ZUS Inspektorat w Dąbrowie Górniczej. Zgłoszenia należy wysyłać na adres e-mail: sosnowiec_szkolenia@zus.pl  Email powinien zawierać następujące informacje: imię/nazwisko(nazwe podmiotu), adres, dane kontaktowe. Zapraszamy!

Walentynkowe oferty pracy. Jak ustrzelić pracę dorywczą?

Najbliższe tygodnie to czas, w którym możesz liczyć na walentynkowe oferty pracy. Podpowiadamy, gdzie ich szukać i jakie obowiązują stawki.

Walenty, choć nie jest tak potężnym pracodawcą, jak Mikołaj czy Zajączek, to też generuje tymczasowe miejsca pracy – mówi Joanna Żukowska, ekspert międzynarodowego serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl Zwykle pracodawcy oferują umowę zlecenie i stawki za godzinę. Wymagają zaś pracy zmianowej – na stanowiska, które przygotowują produkty na Walentynki „od kuchni” –  lub nawet 10-12-godzinnej, gdy oferta tyczy się weekendu poprzedzającego Walentynki i samego święta – dodaje. 

czytaj więcej o Walentynkowe oferty pracy. Jak ustrzelić pracę dorywczą?

30 rzeczy, które zepsują rozmowę rekrutacyjną

Pierwsza rozmowa kwalifikacyjna jest kluczowa w całym procesie rekrutacyjnym. Rekruter może wreszcie porównać to, co przeczytał w CV i liście motywacyjnym z tym, co mamy do powiedzenia. Ocenia to, co mówimy, ale też to, jak mówimy i jak się zachowujemy – również przed i po rozmowie, nie tylko w jej trakcie. Na co szczególnie warto zwrócić uwagę aby budować wizerunek idealnego kandydata możemy przeczytać w artykule MonsterPolska.pl, zapraszamy do lektury!

czytaj więcej o 30 rzeczy, które zepsują rozmowę rekrutacyjną

IBM dla studentów WSB

Eksperci IBM z zakresu  Design Thinking wprowadzili studentów Wyższej Szkoły Biznesu w arkana nowoczesnych technik i metod pracy stosowanych obecnie w środowisku biznesowym. Design Thinking staje się jedną z głównych metod w poszukiwaniu nowych rozwiązań oraz projektowania pod kątem wymagań i oczekiwań swoich klientów, odbiorów. Designerzy wzmacniają zespół od strony metod projektowych, kreatywności i nieszablonowego podejścia. W opinii ekspertów z IBM to właśnie Design Thinking daje możliwość połączenia korporacyjnego charakteru pracy  z rozwojem kreatywności i żywiołowym procesem projektowania. 

czytaj więcej o IBM dla studentów WSB

Wyjątkowi ludzie, tworzą wyjątkowe miejsca pracy!

IMG_7502.JPG

 

2017 rok, to rok intensywnych zmian na rynku pracy, rynek pracownika, nowe pokolenia Zetki i Erki, coraz bardziej multikulturowe zespoły pracownicze. Wszystkie te zmiany przekonują nas, że wartość firmy stanowią ludzie, którzy w niej pracują. 24 stycznia Studenci Wyższej Szkoły Biznesu w ramach spotkania z Łukaszem Bobrykiem analizowali obecną sytuację na rynku pracy oraz możliwości jakie są z nią związane. Uczestnicy wskazali, że jest dla nich ważna mobilność, rozwój, rodzina, praca, która łączy się z zabawą. W trakcie spotkania również zostały omówione innowacyjne narzędzia, którymi posługujemy się w procesie poszukiwania pracy i kreowania własnej marki w świecie wirtualnym.

czytaj więcej o Wyjątkowi ludzie, tworzą wyjątkowe miejsca pracy!

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Działanie 4.1 Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni

Nasi partnerzy

Kontakt

Akademickie Biuro Karier

adres: ul. Cieplaka 1c,

41-300 Dąbrowa Górnicza

 

tel: 32 295-93-29

e-mail: abk@wsb.edu.pl