Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Kondycja psychiczna dzieci i młodzieży - jak rozpoznawać, jak pomagać?"

Akademia WSB wraz z fundacją Unaweza, mają zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Naukową "Kondycja psychiczna dzieci i młodzieży - jak rozpoznawać, jak pomagać?"

Konferencja odbędzie się w dniu 25 stycznia 2024 roku w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, ul. Zygmunta Cieplaka 1c (Audytorium Maximum).

Cel konferencji:

Podczas konferencji chcemy szczerze i otwarcie porozmawiać o zdrowiu psychicznym młodych we współczesnej rzeczywistości postpandemicznej, naznaczonej brzemieniem konfliktu zbrojnego, toczącego się za wschodnią granicą Polski. Wskazane okoliczności przyczyniają się do wzrostu problemów natury emocjonalnej i behawioralnej, z którymi dzieci i młodzież musi sobie radzić w różnych środowiskach – domu, szkole, grupie rówieśniczej i w sieci. Z danych wynika, że duży odsetek młodych skarży się na różne dolegliwości natury psychicznej – lęki, obniżony nastrój, zachowania autoagresywne i suicydalne, którym często towarzyszy uzależnienie od różnych substancji i czynności, np. ryzykownego korzystania z Internetu. To tylko niektóre z tendencji, wzbudzających u badaczy i praktyków niepokój.

STRONA KONFERENCJI

REJESTRACJA