Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym

Rektor oraz cała wspólnota Akademii WSB zapraszają Studentów wraz z rodzicami, dziadkami oraz bliskimi do udziału w XVI Inauguracji Roku Akademickiego 2023/2024 w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym, która odbędzie się w sobotę 21 października br. o godz. 9.30 w Akademii WSB (Audytorium Maximum).

W uroczystości udział wezmą JM Rektor Akademii WSB oraz Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, którzy wręczą Indeksy nowym Studentom.
Rok akademicki rozpoczniemy wykładem pt.: "W pogoni za cieniem. Opowieść łowcy zaćmienia", który wygłosi Karol Wójcicki.

Jak to jest stanąć w cieniu Księżyca i doświadczyć nagłej nocy w środku dnia? O podróżach na drugi koniec świata w poszukiwaniu zaćmień Słońca - najbardziej wyjątkowych zjawisk w otaczającym nas zakątku Wszechświata - opowie popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy i podróżnik Karol Wójcicki.