09.01.2024

Zespół Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej partnerem Akademii WSB

Zespół Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej dołączył do grona szkół partnerskich Akademii WSB. Umowa o współpracy została podpisana we wtorek 9 stycznia br.

Umowę podpisali:

• dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB – Rektor Akademii WSB,
  • dr inż. Janusz Berek – Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej.

W spotkaniu uczestniczyła również dr Edyta Nowak-Żółty, Prodziekan Wydziału Zamiejscowego Akademii WSB w Cieszynie.

Umowa dotyczy m.in.: objęcia przez Akademię WSB patronatem oddziałów VII Liceum Ogólnokształcącego wchodzącego w skład Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących, w których realizowana jest tematyka dotycząca między innymi zagadnień związanych z Bezpieczeństwem Narodowym, w tym w ramach innowacji pedagogicznych, wspólnej realizacji przedsięwzięć edukacyjnych, naukowych i badawczo – rozwojowych oraz podnoszenie kwalifikacji  uczniów oraz nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa narodowego poprzez organizację prelekcji, szkoleń i warsztatów.