Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Zawód informatyk – czyli jak technologie zmieniają nasze życie - Dr inż. Marek Pyka

Godz. 13.00 – 14.00

Miejsce: sala 122, WSB

Zapisy: 32 295 93 93; mkot@wsb.edu.pl

 

Zawód informatyk – czyli jak technologie zmieniają nasze życie

Kto nie marzył by zobaczyć Zakazane Miasto, podwodne harce młodych wali lub wnętrze krateru  wulkanu? Nic prostszego… Bing.com, Google.pl, i widzimy w mniejsze, bądź większe obrazy.  Niegdyś wyjazdy naszych bliskich poza granice kraju wiązały się z urwaniem kontaktu. Dziś można temu łatwo zaradzić. Wystarczy włączyć Skype’a, Facebook czy zaTweet’ować.  Nie zdążyłeś skończyć projektu w pracy? Żaden problem – wyślij jego część na maila, resztę skończysz w domu po obiedzie. Dzięki czemu to wszystko stało się możliwe? Dzięki nowoczesnym technologiom właśnie.

Podczas wykładu omówione zostaną podstawowe zagadnienia dotyczące nowoczesnych technologii i specyfiki pracy informatyka. Nie będzie to jedynie terminologia techniczna, gdyż poruszone zostaną aspekty: socjologiczny oraz psychologiczny tego jakże interesującego zawodu. Słuchacze dowiedzą się ponadto, dlaczego informatycy poza pracą zawodową, także w domu spędzają długie godziny przed komputerem. Wykładowca uchyli również rąbek tajemnicy i powie jak to jest możliwe, że informatycy zawsze są na bieżąco z każdą nowinką techniczną.

 

 

Dr inż. Marek Pyka - adiunkt w Katedrze Informatyki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Zawodowo zajmujący się projektowaniem i audytami systemów teleinformatycznych. Certyfikowany specjalista w zakresie bezpieczeństwa, audytowania systemów teleinformatycznych oraz usług cloud copmuting. Jego działalność dydaktyczna związana jest z przygotowywaniem wysoko wykwalifikowanej kadry menadżerów IT do wdrażania usługowego modelu pracy w kontrolowanym środowisku IT. Prezes firmy konsultingowo-szkoleniowej ITC-Partners.

Powrót do: Start » Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej 2015 » Program » 27 marca 2015

 

Nasi partnerzy