Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Zarządzanie zmianą – jak inicjować i utrwalać zmiany w organizacji?

Elastyczne dostosowywanie się organizacji do zmieniającego się otoczenia zewnętrznego, ale też zmian zachodzących wewnątrz organizacji jest warunkiem jej przetrwania i dalszego rozwoju. Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa oddział w Dąbrowie Górniczej serdecznie zaprasza do udziału w debacie w ramach cyklu spotkań eksperckich „NAUKA ↔ BIZNES”. Spotkanie odbędzie się pod hasłem "Zarządzanie zmianą – jak inicjować i utrwalać zmiany w organizacji?".

Wydarzenie zaplanowano na dzień 31.05.2016 r. o godz. 17.15 – 18.45 (sala 327)  w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

 

Prosimy o zgłoszenie chęci udziału w debacie do 30. 05 maja 2016 r. poprzez wypełnienie formularza on-line:


FORMULARZ REJESTRACYJNY


Jak ważne jest wyprzedzenie zmian i przygotowanie organizacji na ich pojawienie się? Jak i efektywne zarządzać procesem zmian, które mogą być konieczne ze względu na rosnącą konkurencję, zmiany technologiczne, zmienność otoczenia makroekonomicznego.


Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu, w ramach którego postaramy się znaleźć odpowiedzi między innymi na następujące pytania:

  • Jak określić ważność i wielkości zmiany?
  • Jaki wpływ dana zmiana może mieć na kulturę organizacyjna firmy?
  • Jak wyznaczyć momenty kluczowe a jednocześnie krytyczne w procesie wdrażania zmiany?
  • Co jest przyczyną oporu przed zmianą wśród pracowników?
  • Jak aktywne włączyć w proces zmian pracowników organizacji? Jaką role w tym procesie odgrywają menedżerowie?
  • Jak zmierzyć długofalowe ryzyko wprowadzanych zmian?
  • Czy można zarządzać zmianą? Jeśli tak to w jaki sposób?

 

Nasi eksperci podzielą się swoim doświadczeniem we wdrażaniu zmian w organizacjach, pokazując dobre praktyki w tym obszarze.

 

dr Michał Gramatyka

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej - prawnik, specjalista w zakresie kryminalistyki i bezpieczeństwa. Radca prawny i menedżer z doświadczeniem w sektorze energetycznym. Był m.in.: dyrektorem Departamentu Zarządzania Operacyjnego w koncernie energetycznym Enea, wiceprezesem zarządu spółki akcyjnej Tauron Polska Energia. Współtwórca Centrum Usług Wspólnych w jednej z największych polskich grup kapitałowych. Pasjonat nowoczesnych technologii i znawca ich wykorzystania w służbie nauki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Dominik Szot


Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W latach 1994-1998 aranżer sprzedaży w Triumph International Polska, gdzie stworzył przełomowy system ekspozycyjny do sklepów, wykorzystywany do dzisiaj i umożliwiający najlepsze wykorzystania dostępnej powierzchni. W latach 1998-2000 Sales Manager a później Dyrektor Handlowy w Optimum Distribution Sp. z o.o. gdzie w ciągu 6 miesięcy zbudował sieć sprzedaży ponad 50 sklepów skutecznie ją rozwijał budując relacje z luksusowymi markami we Francji, Belgii, Niemczech i Izraelu. Od roku 2000 współwłaściciel i Prezes Zarządu MIA Sp. z o. o. Odpowiedzialny za marketing, rozwój, budowanie relacji i pozyskiwanie klientów i partnerów Spółki na arenie międzynarodowej. W ciągu 17 lat rozwija firmę MIA do wielkości ponad 40 mln obrotu. Wizjoner i promotor nowych biznesów. Posiada umiejętność znajdywania nisz rynkowych i ich wykorzystywania m.in.: pomysłodawca inteligentnego sklepu, który miał dostosowywać ofertę do oczekiwań klienta. W dobie kryzysu 2008-2009 rozpoczął działalność na rynku produktów luksusowych i ją rozwinął budując relacje z firmami LVMH z Paryża i grupą Swatch ze Szwajcarii. Współtwórca firmy ISM utworzonej w Moskwie w 2012. Odkrywszy dynamiczne przyrosty na rynku fitness wykorzystał możliwości firmy i rozwinął działalność poprzez akwizycję klientów wiodących na tym rynku z Niemiec i Francji. Współtwórca marek sportowych InhumanGear (wyposażenie do treningu typu Crossfit) i Fightertoy (sprzęt dla zawodników i trenerów sportów walki). Obecnie aktywnie budujący nowe rynki strategicznego działania firmy: Kraje Zatoki Perskiej oraz rynek sprzedaży omnikanałowej w Europie Zachodniej.

 

dr Magdalena Kraczla

 

Doktor psychologii, specjalista w zakresie psychologii biznesu. Doświadczenie zawodowe zdobywała jako konsultant w firmach doradztwa personalnego, trener wewnętrzny oraz dyrektor personalny, a także wykładowca na wielu wyższych uczelniach. Zajmuje się tematyką zarządzania zasobami ludzkimi. Prowadzi szkolenia i konsultacje z zakresu wdrażania i usprawniania systemów Human Resources. Realizuje treningi z obszaru psychologii menedżerskiej oraz projekty coachingowe dla menedżerów. Zajmuje się również diagnostyką stresu zawodowego i wypalenia zawodowego, a także diagnozą osobistego potencjału.Pełnione funkcje pozwoliły jej zdobyć gruntowną wiedzę praktyczną w zakresie szeroko pojętego zarządzania zasobami ludzkimi - począwszy od określania popytu na personel i skuteczne pozyskiwanie kadr, poprzez wszystkie procesy HR, dotyczące funkcjonowania ludzi w organizacji, aż do restrukturyzacji organizacji z zastosowaniem metodologii takich jak outplacement czy outsourcing. Obecnie pełni funkcję konsultanta w firmie SMG/KRC Poland HR oraz Pełnomocnika Zarządu ds. Personalnych w firmie Mia Sp. z o.o.

 

 

 

dr Sabina Ratajczak – moderator debaty

Dyrektor Centrum Jakości i Innowacji w Wyższej Szkole Biznesu
w Dąbrowie Górniczej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy Członków TNOiK, Członków Rady Ekspertów, Pracowników WSB, Doktorantów, Przedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych tematyką debaty.

 

 

prof. nadzw. dr Katarzyna Szczepańska - Woszczyna

Prezes TNOiK o/Dąbrowa Górnicza

 

Powrót do: Start » TNOIK Dabrowa Gornicza » Aktualności

 

Nasi partnerzy