Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Zarządzanie talentami – moda czy wyzwanie współczesnych organizacji? - debata TNOiK w ramach cyklu spotkań Nauka - Biznes

Rośnie zainteresowanie firm pozyskiwaniem, motywowaniem i utrzymywaniem pracowników o dużym potencjale, bezpośrednio wpływającym na wzrost wartości przedsiębiorstwa. Zagadnienia z obszaru zarządzania talentami  zyskują na aktualności także w kontekście dynamicznie zmieniającej się sytuacji rynkowej.

Właśnie tym zagadnieniom poświęcona była kolejna debata ekspercka z cyklu „NAUKA BIZNES” organizowana przez Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa oddział w Dąbrowie Górniczej. Wydarzenie odbyło się 27 kwietnia 2015 roku  w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz Uczelni: prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, prof.nadzw. dr Katarzyna Szczepańska-Woszczyna, Prorektor ds. Kształcenia i Współpracy z Zagranicą, Dziekan Wydziału Zarządzania, Informatyki i Nauk Społecznych, dr Marcin Lis, Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich, dr Rafał Rębilas, Prodziekan WSB oraz praktycy biznesu, przedstawiciele świata nauki, studentów oraz  doktorantów.


Wśród prelegentów znaleźli się:

 

 

 Anna Syrek Kosowska dr Anna Syrek-Kosowska – psycholog biznesu, executive coach i superwizor coachingu. Należy do globalnego zespołu psychologów odpowiadających za ocenę psychometryczną potencjału menedżerskiego w ramach procesów Zarządzania Talentami w globalnej korporacji - lidera rynku FMCG. Na co dzień współpracuje z kadrą zarządzającą w ramach procesów rekrutacyjnych i selekcyjnych oraz rozwojowych pracowników w kontekście rozwoju kariery w ramach polskich i międzynarodowych struktur organizacyjnych. Od kilkunastu lat jako Partner Zarządzający firm konsultingowych, trener i coach, współpracuje z polskimi i międzynarodowymi firmami w zakresie zarządzania talentami, rozwoju potencjału menedżerskiego oraz przygotowania do sukcesji liderów w wielu branżach. Opiekun merytoryczny studiów podyplomowych Akademia Profesjonalnego Coachingu w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
 Joanna Sosnowska Joanna Sosnowska - coach, mentor, asesor, trener i menedżer z kilkunastoletnim doświadczeniem w kierowaniu zespołem. Filolog i ekonomista z wykształcenia. Od kilkunastu lat zarządza różnymi strukturami funkcjonalnymi i macierzowymi (Bank Zachodni WBK SA, Europejski Fundusz Leasingowy). Karierę w sektorze finansowym rozpoczęła w Pionie Handlowym (Dep. Współpracy z Zagranicą), w okresie fuzji - Biurze ds. Zarządzania Zmianami a następnie kontynuowała rozwój siebie i innych w Pionie Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Posiada międzynarodowe licencje z zakresu zarządzania zmianami - ODR i coachingu - ICC. Ekspert w procesach związanych z HR-em.
 Darek Krzemiński Darek Krzemiński - od 10 lat HR Menedżer Europa Środkowa w hiszpańskiej grupie kapitałowej URSA. Doświadczenie zawodowe zdobywał pełniąc funkcje dyrektora personalnego w NORDEA TUnŻ oraz w Wirtualnej Polsce, pracując w firmach doradczych: Ernst and Young, SMG/KRC. Wykładowca Uniwersytetu Śląskiego, Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
  Dr Sabina Ratajczak – moderator debaty
Prodziekan w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Psycholog, coach, trener.

„Bez wątpienia w każdej organizacji grupę osób wymagających szczególnego zainteresowania stanowią pracownicy o dużym potencjale, osiągający najlepsze wyniki. Talenty trudno pozyskać, ale i trudno zatrzymać. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w dyskusji na temat wyzwań, które stoją przed współczesnymi firmami w zakresie budowania i realizacji projektów zarządzania talentami”.


prof. nadzw. dr Katarzyna Szczepańska - Woszczyna
Prezes TNOiK o/Dąbrowa Górnicza

 

 

 

 

Eksperci1

Eksperci1

Powrót do: Start » TNOIK Dabrowa Gornicza » Aktualności

 

Nasi partnerzy