Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Xmas Science Show - wygraj zaproszenie na warsztaty

Miłośników niezwykłych eksperymentów i doświadczeń oraz ekipy Pana Korka zapraszamy na warsztaty "Xmas Science Show", które odbędą się w środę 21 grudnia w godz. 17.00 – 19.00 w Dąbrowie Górniczej.

Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale aby zdobyć miejsce, trzeba wziąć udział w konkursie i… trzymać kciuki podczas losowania.

Opis warsztatów:
Na zajęciach młodzi studenci będą mieli okazję wykonać nietypowe ozdoby świąteczne — komputerowo projektowane CAD-Bombki — zdobywając jednocześnie wiedzę z zakresu fizyki i techniki.

Specjalny bombkowy ploter (ploter to robot do rysowania) podłączony do komputera będzie rysował projekty studentów na ręcznie dmuchanych szklanych bombkach. Każdy student zabiera oczywiście do domu własnoręcznie zaprojektowaną CAD-Bombkę. Bezpieczny transport delikatnej bombki zapewni samodzielnie skonstruowane pudełko, które ozdobi… kolejny robot!
 
Powieje też prawdziwym mrozem o temperaturze minus 196 stopni Celsjusza, który odmieni właściwości znanych nam substancji i przedmiotów.
Nie zabraknie też kolęd granych na organach zrobionych z… rur PCW.
Nauczymy się także ekspresowego ubierania choinki za pomocą powietrza i światła ultrafioletowego.  
Zajęcia, które odbędą się w Dąbrowie Górniczej w środę 21 grudnia, godz. 17.00 - 19.00 (WSB w Dąbrowie Górniczej, ul. Cieplaka 1c, sala 121), poprowadzą naukowcy z ekipy Pana Korka.
 
Do udziału w warsztatach możemy zaprosić 25 dzieci. O przyjęciu do grupy warsztatowej decyduje wygrana w konkursie na własnoręcznie wykonaną ozdobę choinkową.


Aby wziąć udział w konkursie Studenci Uniwersytetu Dziecięcego WSB muszą wykonać własnoręcznie ozdobę choinkową oraz dostarczyć ją do 14 grudnia 2016 r. do biura Uniwersytetów Dziecięcych w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, pokój nr 9 (16A). Prace można też przekazać organizatorom podczas grudniowych wykładów odbywających się w naszych Uniwersytetach. Prace powinny być podpisane (imię i nazwisko, miasto, numer telefonu i adres email do rodzica).
15 grudnia 2016 r. wylosujemy 25 ozdób, a ich wykonawców zaprosimy do udziału w warsztatach. Do wylosowanych uczestników zostaną wysłane powiadomienia emailowe.

 

Zajęcia są finansowane ze środków Biblioteki Akademickiej WSB.

Powrót do: Start » Uniwersytety Dziecięce » Aktualności

 

Nasi partnerzy

Zapraszamy na nową sronę Uniwersytetów Dziecięcych!