Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Coaching Prowokatywny - humor, motywacja i emocje w procesie zmiany na Forum Coachingu i Superwizji

Techniki coachingu prowokatywnego, różnica między prowokacją a prowokatywnością oraz śmiech, jako środek wzmacniający efektywność zmian, były głównymi tematami X Forum Coachingu i Superwizji. Gościem specjalnym wydarzenia była  Pani Joanna Czarnecka, Prezes PROVOCARE Instytutu Komunikacji Prowokatywnej.

Sobotnie spotkania coachów, konsultantów, menedżerów i wszystkich osób zainteresowanych rozwojem na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Stały się forum wymiany doświadczeń, myśli i poszukiwania inspiracji do dalszych działań w obszarze zawodowym i osobistym. X Forum Coachingu i Superwizji odbyło się w sobotę 6 grudnia 2016 r.

 

- W naszym rozumieniu Coaching prowokatywny to każda forma interakcji z klientem, mająca na celu uświadomienie mu tego, co uniemożliwia mu życie w zgodzie ze sobą i otoczeniem. To co wyróżnia pracę prowokatywną to zajmowanie stanowiska przez coacha. Stawianie tez, przerysowywanie, nazywanie projekcji. Coach nie stara się być "bezstronny". Wchodzi w świat klienta, jego otoczenia i nazywa to, co tam się dzieje lub dziać może. Często w wyolbrzymiony sposób, tak aby ułatwić klientowi dostrzeżenie tego, w czym tkwi problem i skłonić do podjęcia decyzji. Wszystko odbywa się w atmosferze humoru, życzliwości, ciągłej ciekawości i akceptacji - mówiła Joanna Czarnecka.

 

Wydarzenie prowadzili: dr Anna Syrek-Kosowska i Adam Stolarzewicz - Współtwórcy, Opiekunowie  Merytoryczni oraz Superwizorzy Akademii Profesjonalnego Coachingu oraz Master Coaching-zaawansowane techniki coachingowe w WSB. Otwarcia X Forum Coachingu i Superwizji dokonał dr Marcin Lis, Prorektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Dyrektor Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń WSB.

 

Joanna Czarnecka

Joanna Czarnecka  

 

Coach, trener, mediator, arteterapeuta.  Jako Coach, Trener i Terapeuta posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć, szkoleń oraz wdrożeń związanych z budowaniem stanu samoświadomości oraz tożsamości osób i zespołów w biznesie. Jest autorką wielu nowatorskich rozwiązań projektowych dotyczących zmiany kultury organizacyjnej w złożonych strukturach organizacyjnych. Autorka tekstów metaforycznych  i terapeutycznych.  Drugą specjalizacją jej jest praca na przekonaniach, postawach, motywacji oraz nad kreatywnym myśleniem u jednostki i zespołów. Opracowuje i realizuje autorskie projekty rozwoju kompetencji  i umiejętności kadry zarządczej, handlowej, medycznej, terapeutycznej, psychologicznej  i pedagogicznej. Projektuje gry i symulacje szkoleniowe. Pracowała jako arteterapeuta  i socjoterapeutka, obecnie udziela sesji diagnostyczno-terapeutycznych.  

PartnerzyProVocare

 

 

Patronat

 


 

Powrót do: Start » TNOIK Dabrowa Gornicza » Aktualności

 

Nasi partnerzy