Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wykłady popularno-naukowe 2013

                                                                                                                                                                                            

Niebanalne tematy z dziedziny medycyny, historii, sztuki, polityki, gorące dyskusje, ciekawe warsztaty i przyjazna atmosfera spotkań. Tak w skrócie można przedstawić Uniwersytet Trzeciego Wieku, który funkcjonuje od października 2008 r.  w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Celem inicjatywy jest propagowanie wiedzy z różnych dziedzin nauki, a także profilaktyki gerontologicznej. Uczestnictwo w zajęciach sprzyja dobrej kondycji psychofizycznej, przeciwdziała depresji, zapobiega przedwczesnemu starzeniu się, a także podnosi sprawność fizyczną. Inicjatywa skierowana jest do całej społeczności Dąbrowy Górniczej i regionu. Słuchaczem Uniwersytetu Trzeciego Wieku może zostać każda osoba 45+, chcąca poszerzyć swoją wiedzę z zakresu różnych dziedzin nauki oraz  spędzić czas wolny w aktywny sposób.                                                                                                      


Wykłady odbywają się w czwartki w godzinach popołudniowych od 16.00 do 17.30 w sali 130


LP. DATA WYKŁADOWCA WYKŁAD
1 14.02.2013

Dr n. med. Danuta Idzik

Adiunkt Katedry i Zakładu Mikrobiologii Wydziału Farmaceutycznego, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

„Antybiotyki – zwycięstwo czy klęska człowieka w walce z bakteriami?”

 
2

28.02.2013

 

UWAGA!

WYKŁAD WYJĄTKOWO O GODZ. 17.00

Dr Izabela Sztangret

Pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Zarządzania Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Główne zainteresowania wokół takich dyscyplin jak: ekonomia, zarządzanie, komunikacja oraz marketing.

 

„Negocjacje – skuteczna komunikacja z otoczeniem”

3 14.03.2013

Mgr Radosław Krowiak

Podróżnik, entuzjasta ekstremalnych przeżyć tj.: wspinaczka górska, nurkowanie, rafting, skoki spadochronowe. Ma na swoim koncie najwyższy szczyt Europy-Mount Blanc (4810 m. n.p.m.) oraz najwyższy wulkan w Europie (Etnę 3350 m.n.p.m.). Instruktor Nordic Walking, Gymstick oraz Fitness. Specjalizuje się w hydroterapii, instruktor pływania, ratownik WOPR. Z zawodu magister Fizjoterapii oraz Menedżer Zarządzania w Fizjoterapii i Sporcie Osób Niepełnosprawnych.

„Aktywny marsz po zdrowie- Nordic Walking”
4 21.03.2013

Prof. dr hab. Marek Walancik

Pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Pedagogiki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
 Osoba jako symbol w społeczności wielokulturowej.
Na przykładzie znanych postaci Königshütte - Królewskiej Huty- Chorzowa
5

28.03.2013

Dr Jakub Morawiec

Pracownik naukowo-dydaktyczny w Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Główne zainteresowania to: dzieje polityczne Skandynawii w X-XI w., poezja skaldów, sagi i kroniki staro nordyckie.

 


Ribe, Dania - miasto, w którym zatrzymał się czas.

6 11.04.2013

Prof. dr hab. Mariusz Jędrzejko

Pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Pedagogiki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Pedagog i socjolog, dyrektor Mazowieckiego Centrum Profilaktyki Uzależnień.
 

„Jak modelować relacje dziecko-multimedia”

7 25.04.2013

Dr Anna Watoła

Pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Pedagogiki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Psycholog i pedagog, Adiunkt w Katedrze Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Pedagogiki Mediów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wieloletni nauczyciel wychowania przedszkolnego, oligofrenopedagog oraz dyrektor przedszkola. Obszar zainteresowań naukowych związany jest z edukacją dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Prowadzi badania naukowe we współpracy z nauczycielami – praktykami i pracownikami naukowymi uniwersytetów ze Słowacji, Republiki Czeskiej, Stanów Zjednoczonych, Norwegii i Chin.
 „Wartości w życiu człowieka i jego życie rodzinne”
8 16.05.2013  

Dr Adrian Kapczyński

Pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Informatyki  w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Pasjonat informatyki, ekspert w zakresie bezpieczeństwa informacji, specjalizacja: biometria.
 „Techniki doskonalenia umysłu”
9

22.05.2013

 

UWAGA !

WYKŁAD

WYJĄTKOWO  W ŚRODĘ

 

Jolanta Szwalbe

Autorka inspirujących zbiorów cytatów zebranych w książkach pt. „Myśl i działaj w przyszłości”, „ Złap na zawsze wiatr w żagle”, „Wyrusz w drogę”. To skarbiec 900 inspirujących złotych myśli, w formie sentencji, aforyzmów, przysłów i wypowiedzi na łamach prasowych oraz fragmentów książek o: pieniądzach, bogactwie, inwestowaniu, sukcesie, życiu. Jej ulubiony gatunek literacki to dzienniki, biografie, reportaże i książki motywacyjne.
 „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”
10 13.06.2013  

Dr Marta Motow-Czyż

Pracownik  naukowo-dydaktyczny na kierunku Fizjoterapia w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Adiunkt Wydziału Wychowania Fizycznego w Katowicach.
 „Rola aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowia seniora”
11 27.06.2013  

Dr Aneta Borowik

Historyk sztuki, pracownik naukowo-dydaktyczny Zakładu Historii Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, prowadziła m.in. cykl wykładów otwartych dla społeczności Katowic, poświęconych architekturze modernistycznej. Od 2003 r. członek Stowarzyszenia Historyków Sztuki.
 „Jan Matejko- artysta i człowiek”


Powrót do: Start » Uniwersytet Trzeciego Wieku » Archiwum 2013

 

Nasi partnerzy