Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Wykład profesora Tadeusza Pilcha - "Pedagog między obowiązkiem optymizmu a pesymistyczną rzeczywistością”

W dniu 19 grudnia 2016 roku prof. zw. dr hab. Tadeusz Pilch, wybitny pedagog i metodolog gościł w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Podczas spotkania ze studentami i słuchaczami studiów podyplomowych Profesor wygłosi wykład pt. „Pedagog między obowiązkiem optymizmu a pesymistyczną rzeczywistością”.

Organizatorem wydarzenia była Katedra Pedagogiki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, która zainaugurowała w ten sposób nowy cykl spotkań z Uczonymi, badaczami problematyki wychowania, kształcenia i edukacji. Głównym celem spotkań będzie prezentacja tego co wartościowe i ważne dla współczesnych poszukiwań i porządkowania podmiotu i przedmiotu badań/studiów/refleksji pedagogicznej. Spotkania pozwolą na bezpośredni kontakt studentów, słuchaczy, doktorantów z osobami i ich znaczącym dorobkiem dla tej dyscypliny naukowej.


Prof. zw. dr hab. Tadeusza Pilch, wybitny naukowiec o dużym dorobku naukowym – autor wielu publikacji i podręczników akademickich. Redaktor naczelny „Zeszytów Badań nad Młodzieżą Wiejską”, kwartalnika „Zarządzanie i Edukacja”, „Pedagogika Społeczna”. Inicjator i redaktor naukowy oraz przewodniczący komitetu redakcyjnego ośmiotomowej „Encyklopedii Pedagogicznej XXI wieku”. W latach 1992-1995 – v-ce minister Edukacji Narodowej, a w latach 1995-1997 – doradca v-ce premiera rządu RP. Członek Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN, kierownik Katedry Pedagogiki Społecznej na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego, kierownik Katedry Pedagogiki Społecznej w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji, kierownik Ośrodka Badania Problemów Nietolerancji w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego.
                                                   

/asz, 20.12. 2016/

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy