Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Współczesne uwarunkowania bezpieczeństwa młodzieży w przestrzeni publicznej - prof. dr hab. Robert Socha

Współczesny świat niesie ze sobą wiele zagrożeń, które wpływają na prawidłowy rozwój człowieka. Ostatnie lata wytworzyły nową generację zagrożeń powiązanych z lansowanym przed media stylem życia oraz nowoczesną technologią.

Podczas wykładu omówione zostaną takie zagrożenia jak: nawiązywanie zanjomości przez internet, nowe typy uzależnień:  sexting, cyberseks, hazard on-li­ne, fonoholizm, przesadne dbanie o zdrowe odżywianie się (ortoreksja), ćwiczenie muskulatury ciała (bigoreksja) czy opalanie się (tanoreksja) czy zakupoholizm.

prof. dr hab. Robert Socha - jest ekspertem w zakresie bezpieczeństwa publicznego. Absolwent Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Był oficerem bielskiej policji w latach 1999-2011, teraz jest dyrektorem Centrum Badań nad Bezpieczeństwem Transgranicznym w Wydziale Zamiejscowym Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, wykładowcą akademickim, komendantem Straży Miejskiej w Skoczowie  i prezesem Śląskiego Oddziału Towarzystwa Wiedzy Obronnej. Za działalność na rzecz bezpieczeństwa województwa śląskiego wyróżniony przez Marszałka Województwa srebrną odznaką "Zasłużony dla województwa śląskiego". 

Powrót do: Start » Festiwal Nauki w Cieszynie 2017 » Program

 

Nasi partnerzy