Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

WSB włączyło się w XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

"Biblioteka. Oczywiście!" - to hasło tegorocznego XI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, w który włączyła się Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W jego ramach we wtorek 9 maja 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "WSB czyta", w którym wzięły udział dzieci z kilku przedszkoli w regionie.

Idea dzisiejszej akcji była prosta: promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Aby spotkanie ze słowem pisanym było dla najmłodszych jak najmilsze Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej przygotowała szereg atrakcji. Przeplatały one części poświęcone czytaniu fragmentów książek. A dziś czytaliśmy "Księżniczki i smoków" oraz "Rycerzy i smoków" autorstwa Christiny Bjork i Evy Eriksson.

 

Podczas spotkania dzieci mogły zmierzyć się w konkurencjach sportowych, sfotografować się z mieczem rycerskim i koroną księżniczki, udekorować smoka "Zenobiusza" oraz posłuchać smoczych opowieści.

 

Wydarzenie rozpoczęło się od powitania zebranych gości przez JM Rektor WSB prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, która była pierwszą z czytających dla dzieci. Następnie swoją interpretację opowieści o księżniczkach, smokach i rycerzach zaprezentował Prorektor ds. Nauki WSB prof. nadzw. dr hab. Marek Walancik, Kierownik Katedry Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego dr Paulina Polko oraz Prodziekan ds. kształcenia ustawicznego mgr Dominik Penar, Prodziekan dr Rafał Rębilas, Dyrektor Centrum Nowoczesnych Metod i Technologii Edukacyjnych dr Danuta Morańska oraz Koordynator Uniwersytetów Dziecięcych mgr Anna Giertler.

W akcji "WSB czyta" wzięły udział dzieciaki z czterech placówek z Zagłębia Dąbrowskiego: Prywatnego Przedszkola "Skrzaty z przyszłością" w Sosnowcu, Niepublicznego Przedszkola "Zakątek Marzeń" w Będzinie, Społecznego Przedszkola w Dąbrowie Górniczej i Przedszkola Miejskiego nr 13 im. Juliana Tuwima w Będzinie.

 

/pkm, 09.05.2017 r./

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy