Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

WSB w czołówce uczelni w międzynarodowym rankingu U-Multirank

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej jest liderem międzynarodowego rankingu szkół wyższych Multirank, zbudowanego na zlecenie Komisji Europejskiej. Uczelnia zajmuje 1 miejsce wśród polskich uczelni biznesowych oraz 7 miejsce w zestawieniu 302 uczelni biznesowych funkcjonujących w Unii Europejskiej. WSB jest najwyżej notowaną polską szkołą wyższą w tym zestawieniu.

Multirank nie jest tradycyjnym rankingiem. To rodzaj interaktywnej przeglądarki, która pozwala porównać uczelnie pod względem ponad 30 różnych kryteriów, pokazując ich pozycję w ramach pięciu grup (od A - „bardzo dobrze” do E - „słabo”).


Ranking miał swoją premierę w maju 2014 r. W zestawieniu znalazło się 850 uczelni z całego świata, w tym 34 z Polski, które można porównywać według 5 wskaźników: nauczania i uczenia się, badań, transferu wiedzy z uczelni do jej otoczenia społecznego, orientacji międzynarodowej uczelni oraz jej zaangażowania na rzecz regionu. Wyniki zostały opracowane zarówno na podstawie danych podawanych przez uczelnie, danych zewnętrznych oraz informacji pozyskanych w trakcie badań prowadzonych wśród studentów.

 

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej startowała w kategorii uczelni biznesowych. Wybierając spośród uczelni polskich prowadzących kierunki biznesowe w ramach studiów I i II stopnia, bez zawężania kolejnych kryteriów otrzymujemy listę 26 uczelni. Biorąc pod uwagę ilość uzyskanych ocen bardzo dobrych, następnie dobrych WSB plasuje się na I miejscu. Najwyższe oceny otrzymaliśmy w kategoriach: terminowość kończenia studiów, kompetencje kadry dydaktycznej, umiędzynarodowienie. Wysoko oceniono także: upraktycznienie studiów, jakość kształcenia, organizacje programu, jakość zasobów bibliotecznych, infrastrukturę IT.


Wybierając spośród uczelni biznesowych zlokalizowanych w Unii Europejskiej bez wskazania jakichkolwiek preferencji otrzymujemy listę 302 uczelni. Pierwszą polska uczelnią na liście według ilości ocen w Kategorii A, B i kolejnych jest Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej (7 miejsce na liście), która uplasowała się za 4 niemieckimi uczelniami, jedną francuską i jedną włoską.

 

 

Przeglądarka U-Multirank znajduje się pod adresem http://www.umultirank.org

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy