Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Dokument niedostępny

Artykuły

Spektakl "Kogut w rosole" - Teatr Rozrywki w Chorzowie

06 grudnia 2012 r. uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dąbrowie Górniczej wzięli udział w znakomicie zrealizowanej oraz zagranej komedii "Kogut w rosole", która przedstawia sztukę o ludziach walczących o miejsce w życiu. Bezrobotni, odstawieni na boczny tor, wydaje się – nikomu niepotrzebni, zdecydowani są zrobić wszystko by odzyskać godność. Paradoksalnie – właśnie dlatego decydują się na działanie pozornie pozbawione godności – postanawiają przygotować męski striptease i w ten sposób zarabiać na życie…Kogut w rosole to nie tylko komedia o zrzucaniu ubrań, to także historia, która z lekkością w żartobliwy sposób pokazuje ludzi, których troski i obawy dnia codziennego są nam bardzo bliskie.Seniorzy przez dwie i pół godziny świetnie się bawili, bijąc brawa przy otwartej kurtynie.

 

 


czytaj więcej o Spektakl "Kogut w rosole" - Teatr Rozrywki w Chorzowie

Musical "Skrzypek na dachu" - Teatr Rozrywki Chorzów

                                                                                                                                                                                            

 

31 stycznia 2013 r. podczas musicalu "Skrzypek na dachu" seniorzy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dąbrowie Górniczej mieli możliwość uczestniczenia w mądrej, zabawnej i wzruszającej opowieści o losach żydowskiej rodziny z maleńkiej Anatewki — wsi głęboko schowanej w carskiej Rosji. Ojcem rodziny był mleczarz Tewje, który borykając się z nieustanną biedą, nie traci pogody ducha nawet wtedy, gdy czuje zbliżającą się katastrofę. Ustalony od wieków porządek wali się, świat gna ku zagładzie. Tewje musi dokonać wyboru: poszanowanie tradycji lub utrata ukochanych córek. Jeden z największych spektakli nowoczesnego teatru muzycznego narodził się w roku 1964, natychmiast odnosząc na Broadwayu ogromny sukces. Na chorzowskiej scenie grany jest zawsze przy pełnej widowni! Siłą tego roztańczonego i rozśpiewanego widowiska jest porywająca muzyka, której poszczególne songi od lat funkcjonują jako „samodzielne” przeboje. Wielkim atutem był również niepowtarzalny rodzaj humoru, którym autorzy musicalu znakomicie utrafili w gusta kolejnych pokoleń widzów na wszystkich kontynentach!


czytaj więcej o Musical "Skrzypek na dachu" - Teatr Rozrywki Chorzów

Operetka Straussa "Noc w Wenecji"- Gliwicki Teatr Muzyczny

UTW w Teatrze Muzycznym w Gliwicach

26 kwietnia 2013 r. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Dąbrowie Górniczej oraz Czeladzi wzięli udział w wyjeździe do Teatru Muzycznego w Gliwicach, seniorzy mogli zobczyć Noc w Wenecji - operetkę wielkiego Johanna Straussa, wiedeńskiego mistrza gatunku. W kanonie operetkowych przebojów stałe miejsce zajęła zwłaszcza pochodząca z niej przepiękna serenada Caramella Zejdź do gondoli. W Gliwickim Teatrze Muzycznym Noc w Wenecji wyreżyserował Marcin Sławiński, jeden z najlepszych polskich reżyserów komediowych, a za pulpitem dyrygenckim stanął Wojciech Rodek, kierownik muzyczny GTM.


Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj więcej o Operetka Straussa "Noc w Wenecji"- Gliwicki Teatr Muzyczny

Wizyta UTW w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie

teatr9 maja 2012 seniorzy wzięli udział w wyjeździe do Krakowa na słynną komedię "Chory z urojenia", w roli głównej Andrzej Grabowski, doskonałe dzieło mistrza gatunku, Moliera, obśmiewającego w swoich komediach głupotę, zacofanie, obłudę i podłość, dającego zawsze świetny i kipiący żartem argument na rzecz postępu. 

czytaj więcej o Wizyta UTW w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie

Spektakl "Iluzje" z Anną Dymną - Narodowy Stary Teatr w Krakowie

Spotkanie z Anną Dymną

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

27 listopada 2012 r. seniorzy mieli przyjemność uczestniczenia w spektaklu "Iluzje" w roli głównej Anna Dymna i Krzysztof Globisz. Autorski spektakl Iwana Wyrypajewa, rosyjskiego dramatopisarza coraz silniej zapuszczającego, także dzięki żonie, aktorce Karolinie Gruszce, korzenie w Polsce. W największym skrócie: śmieszny i tragiczny traktat o miłości, rozpisany na cztery głosy. Szerzej: o ludzkim niespełnieniu, nienasyceniu, niepewności, co do uczuć swoich  i swoich najbliższych."

Zdaniem Anny Dymnej atutem „Iluzji” Wyrypajewa jest tekst. - Najważniejsze w tych czasach, gdy słowo międli się i używa się go do różnych strasznych rzeczy jest to, że można mówić o sprawach najistotniejszych: poszukiwaniu wartości, o tym, co ulotne, o naszych pragnieniach, o tym, co daje nam siłę, o tym, czym w ogóle życie jest – mówiła Anna Dymna. "Jestem szczęśliwa, że mogę w takim towarzystwie, w tych naszych czasach, na chwilę się zatrzymać i zastanowić się, gdzie jest sens i co nas w życiu spotyka – dodała aktorka.

czytaj więcej o Spektakl "Iluzje" z Anną Dymną - Narodowy Stary Teatr w Krakowie

Spotkanie w Teatrze!

Wieczór kawalerski Teatr Śląski w Katowicach27 listopada 2011 r.  seniorzy Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięli udział w  „kulturalnej uczcie" podczas przedstawienia „Wieczór kawalerski" w Teatrze im. S. Wyspiańskiego w Katowicach.

Oprócz wieczoru pełnego humoru i dobrej zabawy seniorzy mieli możliwość spotkania się z aktorami.

 

 

czytaj więcej o Spotkanie w Teatrze!

"Klub mężusiów" Teatr Capitol z Warszawy

Klub mężusiów - Teatr Rozrywki w Chorzowie

                                                                                                                                                                                                                                                   

04 listopada 2013 r. zorganizowany został wyjazd dla seniorów Uniwersytetu Trzeciego Wieku do Teatru Rozrywki w Chorzowie, uczestnicy mogli wziąźć udział w znakomitej komedii „Klub mężusiów”, w gwiazdorskiej obsadzie, w roli głównej występowali: Krzysztof Tyniec, Cezary Morawski, Jacek Kawalec, Bogdan Kalus.  "Klub mężusiów" to ironiczny pstryczek w nos dla problemów małżeńskich. Dowcipne ukazanie dwóch, diametralnie różniących się od siebie światów – kobiet i mężczyzn. Współczesny język, zaskakujące zwroty akcji, lekkie pointy i mistrzowskie konwersacje, to recepta na zabawę, przed którą nie da się obronić. Komedię uzupełniają wielkie światowe hity disco, które łamały serca kobiet i królowały na pierwszych miejscach list przebojów.

czytaj więcej o "Klub mężusiów" Teatr Capitol z Warszawy

Dramat muzyczny "Borys Godunow" Opera Śląska w Bytomiu

Opera Śląska w Bytomiu

                                                                                                                                                                                            

27 października 2013 r. na scenę Opery Śląskiej w Bytomiu powrócił szczególnie oczekiwany przez melomanów spektakl w reżyserii Wiesława Ochmana „Borys Godunow”. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Dąbrowie Górniczej miał przyjemność zobaczenia JUBILEUSZU 55-LECIA PRACY ARTYSTYCZNEJ MAESTRO WIESŁAWA OCHMANA. „Borys Godunow”, jedno z największych i najbardziej oryginalnych dzieł w całej literaturze operowej, to monumentalny fresk historyczny o posępnej głębi, przykuwający uwagę scenami zbiorowymi. Rzecz dzieje się w Rosji i Polsce na przełomie XVI i XVII wieku. Po objęciu tronu przez Borysa Godunowa po Rosji krążą plotki o domniemanym związku cara ze śmiercią prawowitego następcy, carewicza Dymitra. W oparciu o poemat Puszkina stworzył Musorgski sceny operowe malujące wyraziście tragedię rosyjskiego ludu oraz polityczną anarchię, a na tym tle – osobisty dramat cara Borysa.

czytaj więcej o Dramat muzyczny "Borys Godunow" Opera Śląska w Bytomiu

Spektakl "Dwa ukochania" Teatr Rozrywki w Chorzowie

                                                                                                                                                                                            

08 grudnia 2013 r. zapraszamy na dwa oblicza miłości - „Dwa ukochania” spektakl muzyczny w reżyserii Andrzeja Sadowskiego na motywach sonetów i innych utworów Williama Szekspira. "Dwa ukochania" są próbą nowego odczytania sonetów Szekspira w wykonaniu Marzeny Ciuły w nowoczesnym, zaskakującym, pełnym energii brzmieniu muzyki Piotra „Lali” Lewickiego. Spektakl oscyluje wokół problemu miłości, pokazując jej odmienne oblicza: miłości szalonej, upojnej, niechcianej, a także zabronionej. Uniesienie miesza się tu z goryczą, nadzieja ze zwątpieniem, zachwyt z przerażeniem. Występują ponadto Joanna Rynkiewicz i Maciej Cierzniak.

czytaj więcej o Spektakl "Dwa ukochania" Teatr Rozrywki w Chorzowie

Spektakl "Kogut w rosole" - Teatr Rozrywki w Chorzowie dla UTW w Ogrodzieńcu

                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

09 czerwca 2013 r. zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do Teatru Rozrywki w Chorzowie."Kogut w rosole"to sztuka o ludziach walczących o miejsce w życiu. Bezrobotni, odstawieni na boczny tor, wydaje się – nikomu niepotrzebni, zdecydowani są zrobić wszystko by odzyskać godność. Paradoksalnie – właśnie dlatego decydują się na działanie pozornie pozbawione godności – postanawiają przygotować męski striptease i w ten sposób zarabiać na życie…

 

Miejsce: Teatr Rozrywki w Chorzowie

Data: 09.06.2013 r. (niedziela) godzina 16.00- wyjazd z Ogrodzieńca o godzinie 14.20

Miejsce zbiórki: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ogrodzieńcu

Cena: 50 zł (bilet, transport, ubezpieczenie NNW)

Operetka "Noc w Wenecji"- Gliwicki Teatr Muzyczny - 2 TERMIN

                                                                                                                                                                                           

Noc w Wenecji to operetka wielkiego Johanna Straussa, wiedeńskiego mistrza gatunku. W kanonie operetkowych przebojów stałe miejsce zajęła zwłaszcza pochodząca z niej przepiękna serenada Caramella Zejdź do gondoli. W Gliwickim Teatrze Muzycznym Noc w Wenecji wyreżyseruje Marcin Sławiński, jeden z najlepszych polskich reżyserów komediowych, a za pulpitem dyrygenckim stanie Wojciech Rodek, kierownik muzyczny GTM. Autor: Johann Strauss, Dźwięk: Wojciech Rodek, Choreografia: Henryk Konwiński, Kostiumy: Barbara Ptak, Czas trwania: 140 min. Operetka w 2 aktach.

 

Data: 26.05.2013 r. (niedziela) godzina 18.30  

2 TERMIN (dla osób zapisanych na listę rezerwową)

czytaj więcej o Operetka "Noc w Wenecji"- Gliwicki Teatr Muzyczny - 2 TERMIN

Operetka Straussa "Noc w Wenecji"- Gliwicki Teatr Muzyczny

UTW w Teatrze Muzycznym w Gliwicach

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

26 kwietnia 2013 r. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Dąbrowie Górniczej oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Czeladzi odwiedził Teatr Muzyczny w Gliwicach, seniorzy mogli zobczyć Noc w Wenecji - operetkę wielkiego Johanna Straussa, wiedeńskiego mistrza gatunku. W kanonie operetkowych przebojów stałe miejsce zajęła zwłaszcza pochodząca z niej przepiękna serenada Caramella Zejdź do gondoli. W Gliwickim Teatrze Muzycznym Noc w Wenecji wyreżyserował Marcin Sławiński, jeden z najlepszych polskich reżyserów komediowych, a za pulpitem dyrygenckim stanął Wojciech Rodek, kierownik muzyczny GTM.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj więcej o Operetka Straussa "Noc w Wenecji"- Gliwicki Teatr Muzyczny

Musical "Skrzypek na dachu"- Teatr Rozrywki w Chorzowie dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czeladzi

„Skrzypek na dachu”- UTW w Teatrze Rozrywki w Chorzowie

23 marca 2013 r. podczas musicalu "Skrzypek na dachu" seniorzy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czeladzi mieli możliwość uczestniczenia w mądrej, zabawnej i wzruszającej opowieści o losach żydowskiej rodziny z maleńkiej Anatewki — wsi głęboko schowanej w carskiej Rosji. Ojcem rodziny jest mleczarz Tewje, który borykając się z nieustanną biedą, nie traci pogody ducha nawet wtedy, gdy czuje zbliżającą się katastrofę. Ustalony od wieków porządek wali się, świat gna ku zagładzie. Tewje musi dokonać wyboru: poszanowanie tradycji lub utrata ukochanych córek. Na co się zdecyduje?
Jeden z największych spektakli nowoczesnego teatru muzycznego narodził się w roku 1964, natychmiast odnosząc na Broadwayu ogromny sukces. Na chorzowskiej scenie grany jest zawsze przy pełnej widowni! Siłą tego roztańczonego i rozśpiewanego widowiska jest porywająca muzyka, której poszczególne songi od lat funkcjonują jako „samodzielne” przeboje. Wielkim atutem jest również niepowtarzalny rodzaj humoru, którym autorzy musicalu znakomicie utrafili w gusta kolejnych pokoleń widzów na wszystkich kontynentach!

                                                                                                                                   

czytaj więcej o Musical "Skrzypek na dachu"- Teatr Rozrywki w Chorzowie dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czeladzi

Musical "Skrzypek na dachu"- Teatr Rozrywki w Chorzowie dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dąbrowie Górniczej

                                                                                                                                                                             

31 stycznia 2013 r. podczas musicalu "Skrzypek na dachu" seniorzy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dąbrowie Górniczej mieli możliwość uczestniczenia w mądrej, zabawnej i wzruszającej opowieści o losach żydowskiej rodziny z maleńkiej Anatewki — wsi głęboko schowanej w carskiej Rosji. Ojcem rodziny był mleczarz Tewje, który borykając się z nieustanną biedą, nie traci pogody ducha nawet wtedy, gdy czuje zbliżającą się katastrofę. Ustalony od wieków porządek wali się, świat gna ku zagładzie. Tewje musi dokonać wyboru: poszanowanie tradycji lub utrata ukochanych córek. Jeden z największych spektakli nowoczesnego teatru muzycznego narodził się w roku 1964, natychmiast odnosząc na Broadwayu ogromny sukces. Na chorzowskiej scenie grany jest zawsze przy pełnej widowni! Siłą tego roztańczonego i rozśpiewanego widowiska jest porywająca muzyka, której poszczególne songi od lat funkcjonują jako „samodzielne” przeboje. Wielkim atutem był również niepowtarzalny rodzaj humoru, którym autorzy musicalu znakomicie utrafili w gusta kolejnych pokoleń widzów na wszystkich kontynentach!

czytaj więcej o Musical "Skrzypek na dachu"- Teatr Rozrywki w Chorzowie dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dąbrowie Górniczej

Strona: Strona 1 | Strona 2 |


 

Nasi partnerzy