Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Mamy "Brąz"! VII Ogólnopolska Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych

W sobotę 16 maja 2015 roku w Łazach nad jeziorem Mitręga odbyła się VII Ogólnopolska Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych. Ponad 30 Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Polski i zza granicy, 2000 uczestników, brązowy medal dla Janusza Pietrzaka, słuchacza Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej to bilans tego wydarzenia.

Patronat nad zawodami objęli między innymi Polski Komitet Olimpijski, Minister Sportu, Minister Pracy i Polityki Społecznej, a także Rzecznik Praw Obywatelskich. Sportowe zmagania seniorów przebiegały zgodnie z ceremoniałem Igrzysk Olimpijskich. Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonali: Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, posłowie na Sejm RP Anna Nemś oraz Piotr van der Coghen, burmistrz Łaz Maciej Kaczyński oraz wicestarosta Konrad Knop. Każda z drużyn miała okazję zaprezentować się w uroczystym pochodzie, nad wioską olimpijską krążyły gołębie, płonął znicz olimpijski.

 

Reprezentanci UTW WSB wzięli udział w sześciu dyscyplinach sportowych: Pan Jerzy Gawlik i Pani Małgorzata Różycka próbowali swoich sił w biegach, Pan Janusz Pietrzak wspaniale zaprezentował się w szachach, Panie: Maria Kaczmarczyk i Bogumiła Stepkowska przemierzały przełaje rowerowe, Pan Witold Pelikański mierzył się z innymi zawodnikami w rzucie kulą, Pan Zenon Gradzik grał w tenisa stołowego, a zeszłoroczny "brązowy" olimpijczyk - Pan Krzysztof Kulisa, ponownie wziął udział w zawodach pływackich. Zespół w składzie: Adam Jurkowski i Jerzy Siatka zasiedli przy stole brydżowym.

 

Jak podkreślali słuchacze UTW WSB olimpijskie zmagania przyniosły wiele radości i satysfakcji. Nie obyło się też bez łez szczęścia i wzruszeń.

 

Zawodnikom serdecznie gratulujemy hartu ciała, woli walki, doskonałej kondycji fizycznej!

Zapraszamy za rok, już teraz trwają zapisy!

 

Media o VII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych:

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy