Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Uroczysty Senat z okazji 70-lecia Politechniki Śląskiej

21 maja 2015 roku w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbyło się Uroczyste Posiedzenie Senatu w związku z obchodami jubileuszu 70-lecia Politechniki Śląskiej. W uroczystych obchodach Wyższą Szkołę BIznesu w Dąbrowie Górniczej reprezentowała JM Rektor - prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz.

Główne uroczystości jubileuszu 70-lecia Politechniki Śląskiej zaszczyciła swoją obecnością premier RP Ewa Kopacz. Podczas spotkania m.in. zostały wręczone medale i odznaczenia zasłużonym dla Politechniki Śląskiej, a także odbyła się projekcja filmu pt. „Jutro to dziś, tyle że jutro. 70 lat tradycji Politechniki Śląskiej”.


Jubileusz 70-lecia Politechniki Śląskiej stał się również okazją do otwarcia wystawy „Politechnika Śląska dla gospodarki”, którą można było oglądać w holu na dwóch piętrach Centrum Edukacyjno-Kongresowego.

Podczas uroczystego posiedzenia Senatu został także nadany tytuł doktora honoris causa Politechniki Śląskiej. W uznaniu wybitnych osiągnięć naukowo-badawczych, dydaktycznych i organizacyjnych w dziedzinie geomechaniki, geotechniki, górnictwa surowców mineralnych oraz działalności na rzecz rozwoju i promocji Politechniki Śląskiej na forum krajowym i międzynarodowym otrzymał go prof. Antoni Tajduś, którego mieliśmy okazję gościć w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej w tym roku podczas IX Festiwalu Nauki.

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy