Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Ożarowice

Artykuły

Zapraszamy do Świata Instrumentów!

11 lutego 2017 roku o godzinie 12.00 w Domu Strażaka w Ożarowicach odbędzie się wykład pt. „Instrumenty Świata”. Pan dr inż. Łukasz Wróblewski zaprezentuje studentom instrumenty muzyczne z całego świata oraz opowie, jak są zbudowane i jaką rolę pełnią w danym społeczeństwie.

czytaj więcej o Zapraszamy do Świata Instrumentów!

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty!

Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach pt. " Mrówki- mali architekci", które  odbędą się 2.02.2017 roku w Ożarowicach  w ramach projektu "Galaktyka Talentów". Zajęcia współfinansowane są ze środków Miniesterstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zajęcia zostaną poprowadzone przez pana dr Jacka Francikowskiego.

czytaj więcej o Zapraszamy na bezpłatne warsztaty!

Już w najbliższą sobotę kolejny wykład!

Serdecznie zapraszamy na wykład Uniwersytetu Dziecięcego w Ożarowicach pt. „Pod napięciem”, który odbędzie się 14 stycznia 2017 r. o godzinie 12.00 w Domu Strażaka (ul. Dworcowa 15).


czytaj więcej o Już w najbliższą sobotę kolejny wykład!

„Mali architekci, inspirujące budowle”- zapraszamy na kolejny wykład

UWAGA!  Wykład odwołany z przyczyn niezależnych od organizatorów.

Wyzaczony zostanie nowy termin wykładu.

Zapraszamy na kolejny wykład w ramach Uniwersytetu Dziecięcego w Ożarowicach, który odbędzie się już w tę sobotę, 17 grudnia 2016 r. o godz. 12.00.

Podczas wykładu studenci poznają różne gatunki zwierząt i owadów oraz i ich fascynujące budowle i konstrukcje. Przyjrzą się z bliska pięknu pajęczej sieci czy podążą niezwykłą drogą labiryntu korytarzy mrówczych metropolii. W tę fascynującą podróż zabierze naszych studentów Pan doktor Jacek Francikowski.

czytaj więcej o „Mali architekci, inspirujące budowle”- zapraszamy na kolejny wykład

Fabryka zwana organizmem - zapraszamy na kolejny wykład

26 listopada 2016 roku o godzinie 12.00 w Uniwersytecie Dziecięcym w Ożarowicach odbędzie się kolejny wykład pt. „Fabryka zwana organizmem”

Podczas wykładu dr hab. Armand Cholewka opowie studentom co znajduje się wewnątrz ludzkiego ciała oraz uzmysłowi im, jak wszystkie narządy w ciele człowieka ze sobą współpracują. Nad całością procesów czuwa dyrektor - mózg. Uczestnicy zobaczą jak wygląda nerka lub wątroba, samodzielnie ocenią długość ludzkiego jelita oraz policzą wszystkie kosteczki znajdujące się w dłoni.

czytaj więcej o Fabryka zwana organizmem - zapraszamy na kolejny wykład

Odlotowe warsztaty z Panem Korkiem już na nami!

14 listopada 2016 r. w Uniwersytecie Dziecięcym w Ożarowicach Studenci wzięli udział w warsztatach z udziałem ekipy Pana Korka. Podczas „Odlotowych warsztatów  o powietrzu” dzieci zastanawiały się „Jak to właściwie z tym powietrzem jest?” oraz przeprowadzały wiele odlotowych eksperymentów z jego wykorzystaniem. Uczestnicy poznali naukowy sposób wytworzenia chmury w butelce oraz doświadczyły na własnej skórze jak działa podnośnik pneumatyczny. Po wielu fascynujących eksperymentach Studenci walczyli o Puchar Pana Korka w slalomie aerodynamicznym.

czytaj więcej o Odlotowe warsztaty z Panem Korkiem już na nami!

Już w sobotę kolejny wykład w UDO!

Już w najbliższą sobotę tj. 29 października 2016 r. studentów Uniwersytetu Dziecięcego w Ożarowicach zapraszamy na kolejny wykład.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.30 (prosimy o punktualne przybycie) w Domu Strażaka.

Wykład dla Studentów pt. „Kuchenne rewolucje, czyli fizyk w kuchni” wygłosi popularyzator nauki Pan Korek. 

Zapraszamy na Inaugurację Uniwersytetu Dziecięcego w Ożarowicach

8 października 2016 r. (sobota) o godz. 12.00 rozpocznie się Inauguracja roku akademickiego w Uniwersytecie Dziecięcym w Ożarowicach. W uroczystości udział wezmą Wójt Gminy Ożarowice - p. Grzegorz Czapla oraz Prodziekan ds. Kształcenia Ustawicznego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej - mgr Dominik Penar, którzy wręczą Indeksy UDO nowym Studentom. Wykład inauguracyjny pt. "Sokole oko" poprowadzą p. Agnieszka i Bartosz Kukurudza. Serdecznie zapraszamy do udziału w Inauguracji Studentów UDO wraz z Rodzicami.

Szczegółowe informacje zostaną przekazane Uczestnikom UDO drogą mailową.

Rekrutacja na rok 2016/2017 trwa - zapisz się na Uniwersytet

Jeśli chcesz zostac studentem  Uniwersytetu Dziecięcego w roku akademickim 2016/2017, zapisz się już teraz. W nowym roku akademickim młodzi studenci wezmą udział w 10 nowych wykładach z różnych dziedzin nauki oraz w licznych warsztatach.

Sprawdź harmonogram wykładów i nie wahaj się - zarezerwuj miejsce już teraz.

Dla naszych dotychczasowych Studentów przygotowaliśmy specjalną promocję, która obowiązuje

Szczegóły związane z procesem rejestracji znajdą Państwo w zakładce Rejetracja i opłaty

Strona: Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 |


 

Nasi partnerzy