Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

"Czym skorupka za młodu..."- warsztaty bankowe dla studentów UM-u

Jak oszczędzać będąc nastolatkiem?

Czy własne konto w wieku 14 lat to nie za wcześnie?

Czy nastolatek powinien otrzymywać kieszonkowe?

Jak wygląda praca w banku?...

 

na te i inne pytania studenci UM-u znajdą odpowiedż na specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach bankowyh. W związku z realizacją programu "Na Plus" 14 grudnia 2010 r. (wtorek) o godz. 16.30-18.00 studenci Uniwersytetu Młodzieżowego (moduł Młody Inżynier i Młody Humanista) wezmą udział w warsztatach bankowych, które odbędą sie w siedzibie Banku PKO BP Oddział 1 w Dąbrowie Górniczej przy ul. Piłsudskiego 29. Warsztaty mają na celu wyposażyć studentów w wiedzę na temat istoty oszczędzania i zarądzania własnymi pieniędzmi, które otrzymują od rodziców np. w postaci kieszonkowego. Podczas warsztatów na studentów czeka słodki poczęstunek:)

 

Harmonogram warsztatów dla młodzieży:

1.    Rys historyczny Banku: film 90 lat z PKO BP ( prezentacja w 3D)
2.    Formy lokowania środków pieniężnych na przestrzeni 90 lat istnienia Banku
3.    Prezentacja konta dla młodzieży- prezentacja multimedialna
4.    Nowoczesne formy systematycznego oszczędzania dla młodzieży
5.    Słodki poczęstunek
6.    Oprowadzenie studentów po budynku banku (krótka informacja o stanowiskach pracy  oraz ich zastosowaniu w praktyce - archiwum,
skrytki sejfowe)
7.    Prezentacja - "Jak pomnażać swoje pieniądze"

Zajęcia mają na celu przybliżyć młodym ludziom historię PKO BP S.A. na przestrzeni 90 lat istnienia oraz przedstawić charakterystykę pracy w Banku.
Warsztaty z zakresu edukacji finansowej przedstawią młodzieży możliwości różnych form oszczędzania. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę badawczą Grupa IQS wynika, iż 88% dzieci dysponuje własnymi pieniędzmi, dlatego początek roku szkolnego czy akademickiego to dobry moment, by dziecko rozpoczęło edukację finansową. Dobrym pomysłem jest założenie konta bankowego lub skorzystania z innej formy systematycznego oszczędzania.

 

Miejsce zbiórki:

-siedzibia Banku PKO BP Oddział 1 w Dąbrowie Górniczej przy ul. Piłsudskiego 29

 

Godzina zbiórki:

- 16:25

 

 

Licznba miejsc na warsztaty ograniczona. Proszę o dokonywanie zapisów drogą mailową: um@wsb.edu.pl

Powrót do: Start » Uniwersytet Młodzieżowy » Aktualności

 

Nasi partnerzy