Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Socialia 2016 - jubileuszowa Międzynarodowa Konferencja Naukowa w WSB

Po raz dwudziesty, międzynarodowe grono pedagogów, socjologów, ekspertów z obszaru nauk społecznych spotkało się w ramach Konferencji Naukowej Socialia, by podjąć debatę poświęconą najistotniejszym zagadnieniom z obszaru pedagogiki.

 

Jubieluszowa edycja konferencji odbyła się 3 listopada 2016 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Poświęcona była głównie zagadnieniu sąsiedztwa i dialogu kultur oraz ludzi.

 

 - Konferencja jest kontynuacją 20-letniej tradycji wymiany myśli pedagogiki społecznej przedstawicieli ośrodków akademickich krajów Europy Środkowej. W dialogu uczonych i praktyków sąsiadujących państw twórcy Sociali upatrują siły witalnej pedagogiki społecznej – podkreślała prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz,  Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

Wśród gości i prelegentów Konferencji znaleźli się m.in.: prof. PhDr. Blahoslav Kraus, CSc. – inicjator Socialii oraz prof. zw. dr hab. Tomasz Goban-Klas. Wykład inauguracyjny pt. „Wirtualna rzeczywistość i metamorfozy tożsamości” wygłosił prof. zw. dr hab. Zbyszko Melosik.

 

Wśród poruszanych zagadnień w programie wydarzenia dominowały aktualne problemy społeczne, takie jak różne wizje wzajemnej, sąsiedzkiej egzystencji, współpracy w obszarze budowania kapitału społecznego, nowe ryzyka społeczne, starzejące się społeczeństwo, dylematy funkcjonowania w cyfrowym świecie.  Celem konferencji była wymiana doświadczeń, diagnoza interwencji społecznej oraz budowania wspólnoty.

 

Jak przekonują organizatorzy Konferencji sąsiedztwo jest zarówno inspiracją, jak i wartością samą w sobie. Kultury pogranicza były twórcze, czego mamy liczne przykłady w historii  dziejów Europy.

 

 

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęły: Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy