Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

CV i LM w pigułce, Twoje kompendium wiedzy! 

 

Zarejestruj się i pobierz bezpłatnego ebooka

 
 
 
 
 
 

Rozmowa telefoniczna z pracodawcą

Rozmowa telefoniczna z pracodawcąZnalazłeś ciekawą ofertę pracy? Nie czekaj, aż ktoś inny odpowie na nią pierwszy. Weź głęboki oddech i telefon do ręki – zadzwoń do pracodawcy. Dzwoniąc do pracodawcy możesz się dowiedzieć, czy znaleziona oferta pracy jest wciąż aktualna, dopytać o szczegóły związane z pracą czy sposób rekrutacji.

ZNALAZŁEŚ CIEKAWĄ OFERTĘ PRACY?


Nie czekaj, aż ktoś inny odpowie na nią pierwszy,


WEŻ GŁĘBOKI ODDECH I TELEFON DO RĘKI, ZADZWOŃ DO PRACODAWCY!


Dzwoniąc do pracodawcy możesz się dowiedzieć, czy znaleziona oferta pracy jest wciąż aktualna, dopytać o szczegóły związane z pracą czy sposób rekrutacji. Pamiętaj jednak, że głównym celem rozmowy przez telefon jest umówienie się na rozmowę w sprawie pracy, „face to face” (twarzą w twarz), podczas której będziesz mógł zaprezentować siebie.

ZANIM ZATELEFONUJESZ DO PRACODAWCY:

 

Wynotuj z ogłoszenia:


• Nazwę stanowiska, którym jesteś zainteresowany
• Nazwę firmy
• Nazwisko i stanowisko osoby do kontaktu
• Wymagane kwalifikacje

Przygotuj długopis i kartkę, na której zanotujesz uzyskane informacje (np. datę i godzinę rozmowy kwalifikacyjnej, listę wymaganych dokumentów).
Przygotuj również swój kalendarz, aby móc szybko dać odpowiedź na temat terminu ewentualnej rozmowy.
Zastanów się i zapisz pytania, które chcesz zadać. Rozmowa z pracodawcą to zazwyczaj duży stres, możesz zapomnieć, o co chcesz zapytać.
Miej w zasięgu ręki swoje CV. Ułatwi to udzielenie jasnych i precyzyjnych odpowiedzi na pytania zadawane przez pracodawcę.
Zastanów się również nad tym, dlaczego interesuje Cię właśnie ta praca.
Wybierz spokojne miejsce, gdzie nikt nie będzie Ci przeszkadzał.

Powrót do: Start » Akademickie Biuro Karier | Oferty pracy | Oferty praktyk | Porady » Poradnik Akademickiego Biura Karier WSB

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Działanie 4.1 Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni

Nasi partnerzy

Kontakt

Akademickie Biuro Karier

adres: ul. Cieplaka 1c,

41-300 Dąbrowa Górnicza

 

tel: 32 295-93-29

e-mail: abk@wsb.edu.pl