Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Projekcja filmowa Kosmos - Uciekający Księżyc - Dariusz W. Nelle

Godz. 14.30 – 15.15

Miejsce: Szkolne Obserwatorium Astronomiczne w Zespole Szkół nr 1 w Dąbrowie Górniczej

Zapisy: 32 295 93 93; mkot@wsb.edu.pl

 

Projekcja filmowa  Kosmos - Uciekający Księżyc

Jak wyglądałoby życie na Ziemi bez Księżyca? Czy klimat i układ pór roku pozostałby bez zmian gdyby zabrakło Księżyca? Czy to prawda, że gdyby nie było Księżyca to istnienie gatunku ludzkiego na Ziemi byłoby niemożliwe? Księżyc oddala się co roku około 4 centymetry od Ziemi. Jakie skutki dla naszej planety przyniosłoby zatem opuszczenie przez Księżyc orbity Ziemi?

Na te oraz inne pytania odpowiedzi odnaleźć będzie można podczas projekcji filmu „Uciekający Księżyc”.

Dariusz W. Nelle - od 35-lat czynnie uprawiający astronomię obserwacyjną i astrofotografię; konstruktor astronomicznych przyrządów obserwacyjnych; twórca Dąbrowskiego Koła Miłośników Astronomii i Astronautyki im. St .R. Brzostkiewicza oraz Szkolnego Obserwatorium Astronomicznego; propagator budowy Dąbrowskiego Planetarium: na co dzień specjalista ds. astronomii, prowadzący Szkolne Obserwatorium Astronomiczne oraz Dąbrowskie Koło Miłośników Astronomii i Astronautyki; pracownik Zespołu Szkół nr1 w Dąbrowie Górniczej.

Powrót do: Start » Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej 2015 » Program » 26 marca 2015

 

Nasi partnerzy