Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Turniej Absolwent WSB Cup 2017

Turniej Absolwent WSB Cup 2017

20 maja br. na dąbrowskim Orliku V Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej

Dołącz do Stowarzyszenia Absolwentów i Studentów WSB

Dołącz do Stowarzyszenia Absolwentów i Studentów WSB

Weź udział w akcjach, szkoleniach, konferencjach i wyjazdach. Buduj relacje oraz integruj społeczność akademicką.

Program Polsko-Ukraińskiej Wymiany Młodzieży

foto_plukr.jpg

foto_plukr.jpg

Stowarzyszenie Absolwentów i Studentów WSB otrzymało dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury na realizację projektu pt. ”Komunikacja ponad barierami - polska i ukraińska młodzież mówi wspólnym językiem” realizowanego w ramach programu Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży.

Projekt skierowany jest do grupy 80 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Polski i Ukrainy. Celem projektu jest zaznajomienie młodzieży z obu krajów z kulturą, tradycjami i historią poprzez udział w seminariach tematycznych, zwiedzanie atrakcji kulturowych i zabytków Zagłębia Śląsko-Dąbrowskiego oraz wspólną organizację wieczoru polsko-ukraińskiego. Projekt zostanie zrealizowany w okresie październik-grudzień 2014 r.

W ramach projektu zostanie przeprowadzone seminarium nt. kultury i tradycji Polski oraz Ukrainy, ze szczególnym uwzględnieniem regionów, z których pochodzą uczestnicy, warsztaty twórcze oraz lekcje nauki języka polskiego dla młodzieży z Ukrainy i języka ukraińskiego dla młodzieży z Polski.

 

Ponadto w celu zaznajomienia swoich ukraińskich kolegów z kulturą i tradycją regionu, młodzież z Polski zabierze swoich ukraińskich rówieśników na lekcję geografii w praktyce czyli na wizytę do Parku Śląskiego w Chorzowie, Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny, Zamku w Będzinie oraz Zabytkowej Kopalni „Guido” w Zabrzu.

 

Punktem kulminacyjnym będzie wystawa prac wykonanych wspólnie przez młodzież z Polski i Ukrainy oraz występ artystyczny, które zorganizowane zostaną dla lokalnej społeczności i mediów. Wydarzenie zakończy się aukcją, z której dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne dla wybranej instytucji z regionu Zagłębia Śląsko-Dąbrowskiego.

 

W ramach inicjatywy zostaną zorganizowane także liczne przedsięwzięcia integracyjne i sportowe.

 

 

Wyniki Konkursu: http://www.nck.pl/kategorie/polskoukrainska.html

Powrót do: Start » Stowarzyszenie Absolwentów i Studentów WSB » Aktualności

 

Nasi partnerzy

Stowarzyszenie Absolwentów i Studentów WSB w Dąbrowie Górniczej

Adres: ul. Cieplaka 1 c,
41-300 Dąbrowa Górnicza
E-mail: info@absolwentwsb.pl
Telefon: +48 (32)262-28-05