Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Pomiędzy wizerunkiem a zwierciadłem – warsztat adresowany do kobiet w każdym wieku… - dr Daniela Dzienniak – Pulina

Godz. 17.00 – 18.30

Miejsce: WSB, sala 227

Zapisy:32 295 93 93; mkot@wsb.edu.pl


Pomiędzy wizerunkiem a zwierciadłem – warsztat adresowany do kobiet w każdym wieku…

Podczas trwania warsztatu będziemy próbować zobaczyć czy to, co myślimy o sobie odpowiada temu, co widzą inni.  Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czym jest wizerunek i jak wizerunek ma się do zwierciadła - czyli tego, co widzą ludzie, a co my same widzimy patrząc w lustro. Będziemy mówić o tym, co jest podstawą wizerunku – jak wywoływać uśmiech na naszych twarzach. Będziemy też zastawiać się, co powoduje, że często źle się czujemy same ze sobą - jak to zmienić. Spróbujemy obalić kilka mitów na temat tego, kim powinna być kobieta, matka, żona, partnerka…  i co utrzymuje te mity jako prawdziwe i wiążące….

dr Daniela Dzienniak – Pulina - wykładowca w Katedrze Socjologii Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, głównym obszarem zainteresowań badaczki to analiza obrazów reklamowych i ich społecznego oddziaływania, a przede wszystkim noszonych przez nie stereotypów, społecznych "cliches" oraz kulturowych mitów i symboli. Od kilku lat ze szczególnym zainteresowaniem przygląda się ponownym narodzinom socjologii wizualnej i jej miejscu w socjologicznym świecie badań.

Powrót do: Start » Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej 2015 » Program » 23 marca 2015

 

Nasi partnerzy