Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Pedagogika to pasja i wyzwania. ZSS nr 4 w Sosnowcu partnerem WSB

W dniu 28 października 2014 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej gościła Pani Iwona Durek-Sypek, Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu oraz Pan Leszek Falis, Dyrektor Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia w Sosnowcu.

Wizyta była okazją do prezentacji potencjału dydaktyczno-naukowego Uczelni, omówienia specyfiki kształcenia studentów i słuchaczy studiów podyplomowych  na kierunkach pedagogicznych. Goście opowiedzieli o kompleksowym systemie pracy z podopiecznymi, budowie ogrodu polisensorycznego i satysfakcji płynącej z sukcesów w rehabilitacji oraz wsparciu niepełnosprawnych uczniów.  

Efektem spotkania było podpisanie porozumienia o współpracy, które obejmuje, m.in. wspólną realizację przedsięwzięć naukowych, badawczo – rozwojowych oraz wdrożeniowych, organizowanie wykładów z praktykami, wizyt studyjnych, przyjmowania przez Szkołę na praktyki studentów WSB i współpracę w ramach wolontariatu studenckiego, udostępniania sobie wzajemnie specjalistycznych pracowni w celu realizacji zajęć edukacyjnych.

Porozumienie przewiduje także udział pracowników Szkoły – specjalistów z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, fizjoterapii, rehabilitacji w procesie kształcenia studentów i słuchaczy studiów podyplomowych prowadzonych przez WSB, wspólną organizację tematycznych konferencji i seminariów; współpracę w zakresie tworzenia i realizacji specjalności studiów, studiów podyplomowych oraz programów kształcenia dotyczących pedagogiki, wczesnego wspomagania rozwoju dzieci oraz rehabilitacji.

 - W ubiegłym tygodniu do grona naszych partnerów dołączyło Polskie Towarzystwo Integracji Sensorycznej. Na co dzień współpracujemy także ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno - Wychowawczym dla Dzieci Słabowidzących i Niewidomych w Dąbrowie Górniczej. Będziemy zapraszali naszych partnerów do wspólnych działań na rzecz rozwoju pedagogiki specjalnej i wymiany doświadczeń w tym zakresie. Państwa dotychczasowe osiagnięcia innowatorskie projekty i infrastruktura w połączeniu z wiedzą i praktyką naszych dydaktyków, nowoczesnymi pracowniami i laboratoriami znacząco wpłyną na rozwój kompetencji naszych studentów, ich przygotowania do pracy z niepełnosprawnymi dziećmi. Jestem także przekonana, że studenci WSB tradycyjnie aktywnie włączą się w wolontariat na rzecz podopiecznych Państwa placówki - mówiła prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor WSB.

 

Ze strony Uczelni w spotkaniu wzięli udział także: dr Marcin Lis, Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich, dr Sabina Ratajczak, Prodziekan WSB.Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy